DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sakarya Genç İşadamları Derneğine operasyon

Emniyet güçleri, 'İhaleye fesat karıştırmak ve Orman Kanununa muhalefet' suçu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında SAGİAD'a baskın düzenledi.

13.05.2015 15:46:24

AA'nın haberine göre; İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Serdivan ilçesi Arabacıalanı Mahallesinde faaliyet gösteren Sakarya Genç İşadamları Derneği binasına geldi.

Ekipler, derneğin Hendek Şubesi'ne üye T.B. hakkında, "mal varlığı değerlerini aklama, ihaleye fesat karıştırma, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık ve Orman Kanununa muhalefet" suçlarına istinaden yürütülen soruşturma kapsamında arama yaptı. 

Bu sırada çevik kuvvet ekipleri de bina çevresinde güvenlik önlemi aldı. Çalışmalarını tamamlayan ekipler, dernek binasından ayrıldı.

Dernek Başkanı Ali Hacıeyüpoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, dernekle ilgili hiçbir suçlama bulunmadığını belirterek, "Bir kişi hakkında suç duyurusunda bulunuluyor. Bu kişi de bizim bir üyemiz. O üyemizin şahsi hadisesinden dolayı derneğimiz aranıyor" dedi. 

Hacıeyüpoğlu, "Şu an tutanağın tutulmasını bekliyoruz. El konulan hiçbir şey yok. Bilgisayarlarla ilgiliarama emri bile yok. Neyi aradıklarını bilmiyoruz, ne aradıkları da belli değil" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mustafa

Referansı din vatan millet olana aklın yolu bir tabiki oda AKP.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş