Sakarya'daki cinayetin davası

Sakarya'daki cinayetin davası

15.07.2015 18:53:10
Sapanca içesinde doktor Emine Küçük (42) ve ilaç mümessili Mustafa Bayrak'ı (31) öldürdüğü iddia edilen tutuklu 3 sanık, hakim karşısına çıktı.

Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar M.I. (26), M.A.Y. (25) ve M.B. (42), mağdurların ve sanıkların yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Sanıklardan M.B., savunmasında olayla ilgili herhangi bir ilgisinin bulunmadığını öne sürerek, "Doktor hanımı tanırım, kesinlikle bu olayı ben gerçekleştirmedim. Bunu yapanlar da canidir. Ben ifademi daha sonra müdafim eşliğinde yapmak istiyorum" diye konuştu.

Sanıklardan, M.I. (26), ve M.A.Y. (25) de savunmalarında, ifadelerini daha sonra müdafileri eşliğinde yapmak istediklerini söylediler.

Mahkeme, sanık M.B.'nin avukatının davaya yayın yasağı konulması hususundaki talebi, duruşmaların aleniliği ilkesi nedeniyle reddetti.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Doktor Emine Küçük (42) ile ilaç mümessili Mustafa Bayrak'ın (31), 26 Şubat'ta Sakarya'nın Sapanca ilçesinde TEM Otoyolu'ndaki tır parkında cesetleri bulunmuş, olayla M.A.Y, M.B. ve M.I. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet OLGUN

Hangi Kürtlerle diyalogdan bahsediyorsun. Suriye'deki PYD veya HDP destekli terörist destekçisi Kürtlerden bahsediyorsan onlarla sadece mermiyle diyalog kurulur. Ha diğer kürt vatandaşlarımızdan bahsediyorsan zaten onlarla et tırnağız..