DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sahura Rumeli ezgileriyle uyandılar

Bursa Folklor Eğitim Merkezi Spor Kulübü (BURFEM) üyesi gençler, mahalle sakinlerini sahura davul yerine akordiyon, tef, klarnet ve darbukadan oluşan enstrümanlar ve Balkan müziğiyle kaldırdı.

21.06.2015 08:54:23

AA'nın haberine göre, Rumeli yöresine özgü kıyafetler giyen gençler, tef, darbuka, akordiyon ve klarnet eşliğinde Balkan müziklerini çalarak sokakları dolaştı. 

Mahalle sakinleri, sokak sokak dolaşan, yöresel halk oyunlarını sergileyen gençlere evlerinde yaptıkları börek ve tatlılardan ikram etti. 

Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUDEF) Sanat Yönetmeni Adem Serbest, gazetecilere yaptığı açıklamada, organizasyonu bu yıl 4'ncü kez düzenlediklerini söyledi.

Artık geleneksel hale gelen organizasyonun şöhretinin Bursa dışına çıktığını anlatan Serbest, "Tüm Türkiye'den hatta Balkan ülkelerinden olumlu tepkiler alıyoruz. Organizasyonu, rahatsızlık vermemek için haftasonu düzenliyoruz" dedi.

Serbest, Selamet Mahallesi'nde bu yıl çok kalabalık bir sahur programı da düzenlemeyi arzuladıklarını vurgulayarak, "Bu organizasyonumuz artık neredeyse özlemle bekleniyor. Ramazan ayına girer girmez vatandaşlar, 'etkinliği ne zaman yapacaksınız?' diye soruyorlar. Her yıl katılım daha fazla oluyor" diye konuştu.

Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUMELİFED) Genel Başkanı Selim Yedikardeş de organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. 

Organizasyonun ardından gençler, vatandaşların dağıttığı börek ve diğer yemeklerle sahur yaptı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

medeni

Bu yorumlarınız nafile,yıllarca islami camiada kürt sorununu görmezden geldiniz ama yine de kürtler sizlere destek verdi,imanlı insan vicdanlı olur ondan bize zara gelmez düşündüler,ama fena yanıldıklarını aldatıldıklarını akparti iktidarının son döneminde gördüler,dünün kardeş olarak bildiği vicdanlısı cüzdanlı,mazlumu ise zalim olmuştu,artık bir faşistten farkı kalmamıştı.İşte tam da bu noktayı farketti kürtler ve akpartiyi bıraktılar,şuraya yazıyorum dersimizi aldık diyenler ders almadıkları sürece ki ders alınmadığı belli,bu kopuş geçici değil kalıcıdır.Burada seçime 2 hafta kaldı görecez

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan