DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sağlık Bakanlığı'ndan 'eş ataması' düzenlemesi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaptığı açıklamada bundan sonra özel sektörde çalışan doktorlara eş atamasının yapılmayacağını söyledi...

6 Yıl Önce
2016-08-08 06:02:25

Ajansların haberine göre, Bazı temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Bakan Akdağ, GAP Tarımsal Eğitim Merkezinde çeşitli illerden geçici gelen ve kentte gebe takibi yapan sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Kentin sağlık sorununu çözmek için hem hastane hemde personel anlamında çalıştıklarını belirten Akdağ, sağlık çalışanlarının bu gibi kentlerden gitmesinin önüne geçmek yeni düzenlemeler yapacaklarını ifade ederek, şunları kaydetti:"Yeni bir Bakanlar Kurulu kararını şu günlerde çıkarmak üzereyiz, önümüzdeki hafta muhtemelen çıkacak. O da şu, özel sektörde eşi çalışan bir doktor, eğer eşi bir sene başka bir kente özel sektörde çalışmışsa, sigortası ödenmişse, buradaki doktor onun yanına eş durumundan gidebilirdi. Bunun da tedbirini alıyoruz. Biz doktorları stratejik personel kabul ediyoruz, özel sektörde çalışan eşinin yanına bundan sonra yollamayacağız. Bu doktorlar açısından belki hakikaten onları zorlayıcı karar. Beni bağışlasın doktor arkadaşlarım ama başka da bir çaremiz yok. Ne yapıp edip buralardaki sağlık çalışanlarımızın sayısını inşallah artıracağız."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

Fatih yılmaz

Niye doktorlar, eşleri ve çocukları insan değil mi? Hakkı'mızı helal etmeyiz

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş