DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, vatandaşlarla iftar yaptı

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, vatandaşlarla iftar yaptı

20.06.2015 22:31:02
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesince Emirsultan Meydan'ında düzenlenen "Fakir Sofrası"nda vatandaşlarla iftar yaptı.

Bakan Müezzinoğlu iftardan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesinin Muradiye Devlet Hastanesi ile birleşmesi hakkındaki söylentilere, birleşmenin hastaneyi yapan hayırseverin rızası olmadan gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Hayırseverlerin rızası olmadan herhangi bir adım atmayı düşünmediklerini vurgulayan Müezzinoğlu şunları kaydetti:

"Bu anlamda, idari anlamda baktığımızda sağlığın ayrı ayrı yönetilmesinde zorluklarımız var ama bu zorluklarımız var diye hayırseverin rızasını almadan bir adım atmamız söz konusu değil. Onkoloji hastalarının diğer alanlardaki, gerek tıbbi tedaviye gerek tıbbi teknoloji ihtiyacı olması sebebiyle iki ayrı hastanenin yönetiminde zorluklarımızın olduğunu hayırseverin oğluyla görüştük ve kendisine ifade ettiğim cümle aynen şu; sizin rızanız olmadan herhangi bir adım atmayız ama yönetimle ilgili de şöyle sorunlarımız var önce de gündeme gelmiş. Ben kendisine teşekkür ederim Celal Sönmez Bey'e. Bir defa rahmetli Ali Osman Bey ismini hastanede yaşatabilmek ile ilgili bizim de bir duyarlılığımız var. Onun da bir evlat olarak duyarlılığı var. İnşallah önümüzdeki günlerde birlikte yapacağımız bir protokolle Ali Osman Sönmez ismini çok daha güçlü bir şekilde Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi şeklinde yaşatabileceğimiz bir protokolü kendisiyle imzalayacağız. Onun detaylarını sonra paylaşacağız. Kesin söyleyeceğim bir cümle hayırseverlerin rızası olmadan birleştirme olmayacak."

Bakan Müezzinoğlu Emir Sultan Camii'nde kıldığı akşam namazının ardından caminin yanındaki Emir Sultan Kültür Merkezine geçti.

Merkezin önünde basın mensuplarıyla sohbet eden Müezzinoğlu, Kürşat Kapıcıoğlu adlı gazeteciden sigarayı bırakma sözü aldı. Bakan Müezzinoğlu, sigarayı dört ay önce bıraktığını söyleyen bir diğer gazeteci Nevruz İlimdaroğlu'na ise takım elbise sözü verdi.

Bakan Müezzinoğlu'na Vali Münir Karaloğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun eşlik etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş