DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Sadece Türkiye'ye bırakılamaz'

IŞİD karşıtı koalisyonun koordinatörü John Allen, Suriye'ye yabancı asker akışını durdurma görevinin tek başına Türkiye'ye bırakılamayacağını söyledi.

7 Yıl Önce
2015-06-03 12:02:56

Reuters'ın haberine göre; ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyonun koordinatörü ve Obama'nın özel temsilcisi emekli General John Allen, Suriye'ye yabancı savaşçı akışını durdurma görevinin sadece Türkiye'nin sırtına yüklenemeyeceğini söyledi. Allen, Türkiye'nin Suriye ve Irak sınırlarının ‘son savunma hattı' olduğunu belirtti.

Katar'da katıldığı konferansta konuşan emekli General John Allen, IŞİD'in büyümesinin küresel etkileri olduğunu ve kontrol altına alınmazsa insanlığın gelişimine büyük zarar vereceğini vurguladı.

IŞİD'in sadece Irak veya Suriye'nin sorunu olmadığını belirten Allen, silahlı örgütün ‘giderek küreselleşen bölgesel bir sorun' olduğunu ifade etti. Allen, Irak'ta IŞİD'e karşı savaşan tüm güçlerin Irak hükümeti altında birleşmesi gerektiğini söyledi. 

John Allen ayrıca Suriye rejiminin lideri Beşşar Esed'in çözümün bir parçası olamayacağını vurguladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kadir

ne olursa olsun Gül'ün ak partiye dönmesi ve davutoğlunun ekibini de yanına alarak yeni bir dil oluşturması lazım. inanıyorum ki cumhurbaşkanımız sayın tayyip Erdoğan da katkı verecektir. çünkü maalesef toplumsal fay hatları açılıyor ve bunun tamirini de ak parti dışında kimsenin yapma gibi bir beceresi maalesef yok. ak pati bu sorumluluktan kaçamaz.

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş