DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sadece 50 göçmen kabul edecek

Letonya her AB ülkesinin alacağı göçmen sayısını kendisinin belirlemesi gerektiğini,kendilerinin 50 göçmen alacağını açıkladı.

17.06.2015 15:26:59

Dünya Bülteni'nin haberine göre; Letonya, Akdeniz'i aşarak Avrupa'ya ulaşan göçmenlerden sadece 50'sini kabul edeceğini açıkladı.

Ülkenin İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Letonya'nın Akdeniz'i aşarak Avrupa'ya gelen göçmenlerden en fazla 50'sini kabul edeceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, her Avrupa Birliği ülkesinin kabul edeceği göçmen sayısını kendisinin belirlemesi gerektiği vurgulandı.

Letonya İçişleri Bakanlığı Parlamento Sekreteri Evika Silina da, göçmenlerin entegrasyon politikası olmayan ülkede ciddi sorunlar yaşayacağını söyledi.

Sorunun sadece dil öğrenmeyle ilgili olmadığını savunan Silina, hali hazırda entegrasyon politikası olmaması nedeniyle göçmenlerin Letonya'da iş bulmakta ve yaşamakta zorlanacağını belirtti.

Akdeniz'i teknelerle geçerek İtalya ve Yunanistan'a ulaşan 40 bin göçmenin gelecek iki yıl içinde AB ülkeleri arasında paylaştırılmasını planlayan Avrupa Komisyonu, Letonya'nın 737 mülteci almasını istemiş ancak hükümet bunu kabul etmemişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ahmet Doğan

Her konuyu Kur'an'a götürmeyi ilke edinen insanlar bunu sünneti hafife aldıkları için yapmıyorlar. Allah'ın bizzat koruma altına aldığı, bozulmasına izin vermediği tek kaynak Kur'an olduğu için böyle yapıyorlar. Hıristiyanlar'ın durumuna düşmemek için böyle yapıyorlar. Birer hadis kitabı olan İnciller'in sayıları bir dönem 100'ün üzerine çıkmıştır. Nasıl oldu da Allah'ın elçisi Hz. İsa'ya inen bir din, 100'ün üzerinde farklı ifade buldu. Dinleri uğruna Roma'nın zulmüne maruz kalan ilk dönem Hıristiyanlar samimiyetsiz oldukları için mi Allah'ın sözlerini bugüne taşıyamadılar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş