Saddam Hüseyin'i sorgulayan ajan kalp krizinden öldü

Amerikan gazetesi Denver Post, Aralık 2006’da asılarak öldürülen Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in sorgulanmasında görev alan eski FBI ajanı James Davis’in, Denver'da geçirdiği kalp krizi sonucu öldüğü haberini paylaştı

31.10.2020 21:10:11

Gazetenin haberine göre, Denver Kamu Güvenliği ve İç Güvenlik Departmanının yönetici direktörü olan Davis, 30 Ekim günü köpeğiyle yürüyüş yaptığı sırada geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Haberde, eski özel ajan Davis'in 13 Aralık 2003'te Irak'ta yakalandığı duyurulan Irak Devlet Başkanı'nın sorgulamalarından, parmak izlerinden ve DNA örneklerinin alınmasından sorumlu ekibin başında bulunduğu belirtildi.

Davis'in 2008 yılında Denver Post ile yaptığı bir röportajda, “Saddam Hüseyin'i takip ederken yaklaşık dört yıl bir karavanda yaşadıktan sonra kendisine "ödül" olarak Denver'daki yerel FBI ekibine yönetici olarak atandığını söylediği kaydedildi.

Gazetenin paylaştığı FBI kaynaklı biyografiye göre, 24 yaşında FBI'a katılan ajan Davis, 26 yıllık görevinden sonra Chicago'da yeminli mali müşavir olarak çalışıyordu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)