SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Sadakataşı’ndan Suriye’ye 12186 çift ayakkabı yardımı

Sadakataşı Derneği Suriye’de kış yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi insanlara patik ayakkabı dağıtımı gerçekleştirdi.

Sadakataşı’ndan Suriye’ye 12186 çift ayakkabı yardımı
11.01.2018 15:09:10

Onlar üşürse içimiz yanar hissi ile kış çalışmalarını başlatan Sadakataşı Derneği Suriye'nin birçok bölgesinde 12.186 çift patik ayakkabıyı ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştirdi.

Suriye'de kış şartlarının ağırlaşması ve çatışmaların tekrardan yoğunlaşması ile beraber büyük bir göç dalgası başladı. Hama'dan İdlib'e 150 bin kişi göç etmiş durumda, kırsaldan kentlere göç devam ediyor. Suriye halkının yaşadığı zor günlerde Sadakataşı Derneği'nin Suriye'de başlatmış olduğu yardım çalışmalarının ilk etabı yapılan ayakkabı dağıtımları ile gerçekleştirildi.

dd_5

YÜZBİNLERCE SURİYELİYE YARDIM

Bölgede iç savaşın başladığı dönemden bu yana aralıksız çalışmalar sürdüren Sadakataşı Derneği bugüne kadar gıda dağıtımları, çadır kent, giyecek dağıtımları, kış yardımları, ilaç yardımları, kurban kesim ve dağıtımları, kalkınma projeleri gibi birçok projeye imza atarak yüzbinlerce Suriyeliye yardımda bulundu.

aa

Sadakataşı Derneği'nin başlatmış olduğu kış yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıca tüm operatörlerden KIŞ yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerine ulaşılabilir.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR