SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Sadakataşı Arakan’a yardım eli uzatmaya devam ediyor

Sadakataşı Derneği Bangladeş’teki Arakanlı Müslümanlara yardımlarını ulaştırdı. Derneğin bölgedeki faaliyetleri kesintisiz sürüyor.

Sadakataşı Arakan’a yardım eli uzatmaya devam ediyor
14.09.2017 13:09:48

Myanmar askerlerinin ve Budist milliyetçilerin 25 Ağustos'ta başlattığı saldırılar sonucu Arakanlı Müslümanların Bangladeş'e göçleri devam ediyor. Saldırıların insani krize dönüştüğü ilk andan itibaren ‘Ne yap et Arakan'a yardım et' çağrısı ile bölgede yardım faaliyetlerine başlayan Sadakataşı Derneği Bangladeş'e sığınan 10.000'lerce insana yardım etti. Dernek bölgede son olarak 1.000 aileye gıda çadır ve sağlık malzemesi dağıtımı gerçekleştirdi.

BANGLADEŞ'E SIĞINANLARIN SAYISI 370 BİNİ GEÇTİ

Myanmar ve Bangladeş'i birbirinden ayıran Naf Nehri'nden mülteci geçişleri devam ederken, sınıra yakın dağlık alanlarda binlerce Arakanlı'nın beklediği kaydedildi. Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bugüne kadar Bangladeş'e sığınan 370 bin Arakanlı Müslümanın en az 30 bini bebek. Sağlıksız koşulların hastalıkların ve ölümlerin artmasına sebep olduğunu belirten dernek yetkilileri bölgede ilaç ve sağlık malzemeleri dağıtımını da hız kesmeden devam ettiriyor.

Sadakataşı Derneği Arakan bölgesinden Bangladeş'e kaçan mülteciler için Kurban Bayramı öncesinde de acil yardım çalışması başlatmış ve ihtiyaç sahibi binlerce kişiye ulaşmıştı. Kurban Bayramı'nda bölgede kurban kesim ve dağıtım faaliyetinde bulunan Sadakataşı Derneği son yaşanan katliamlarla beraber bölgedeki yardım faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor

Derneğin belirlediği acil yardım malzemeleri:

-Gıda Malzemeleri
-Çadır Dağıtımı
-Kıyafet Dağıtımı
-Mutfak Malzemeleri
-Hijyen Malzemeleri
-İlaç ve Sağlık Malzemeleri

Yardımda bulunmak için (TIKLAYINIZ)

Tel: 0216 614 04 61


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR