DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sabah'tan STV‘deki dizinin senaristi iddiası

Sabah gazetesi, olay STV dizilerinin ve 'Karanlık Kurul'un senaristinin kim olduğunu yazdı.

07.07.2015 10:05:32

Tahşiye kumpası soruşturmasında evinde kasetler bulunan Emniyet Müdürü Bayram Özbek'in STV'deki 'Tek Türkiye' dizisinin diyalog yazarı olduğu iddia edildi.

Sabah gazetesinde "Karanlık Kurul aydınlandı" başlığıyla verilen haberde, Tahşiye isimli gruba kumpas kurulduğu gerekçesiyle başlatılan ve önceki gün 3. dalgası gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan Emniyet Müdürü Bayram Özbek hakkında çarpıcı iddia yer aldı. 

BAYRAM ÖZBEK Mİ?

Nazif Karaman imzasıyla verilen haberde; Özbek'in Samanyolu Televizyonu'ndaki Tek Türkiye veKollama dizilerinin diyalog yazarı olduğu öne sürüldü. 4. Sınıf emniyet müdürü olan Özbek Emniyet Teşkilatı'nın Terörle Mücadele gibi önemli birimlerinde görev yaptı. Bir dönem Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Özbek'in son olarak bir polis okulunda görevli olduğu öğrenildi.

DİYALOG YAZARI

Özbek'in söz konusu dizilerdeki tartışma konusu olan diyalogları kaleme alan isim olduğu söyleniyor. Tek Türkiye dizisinin diyalog yazarı olan Bayram Özbek'in bu dizide yer alan"Karanlık Kurul" sahnesinin de diyaloglarını kaleme aldığı iddia edildi.

Savcılığı uzun süredir takibinde olan ve ilişkileri çözülmeye çalışılan Bayram Özbek'in evine yapılan baskında da çok sayıda dinleme kaydı ele geçirildiği öne sürüldü. Bu kasetlerin kimlere ait olduğu araştırılıyor.

Bayram Özbek'in 17-25 Aralık öncesinde söz konusu dizilerle olan ilişkisini gizlemediği başta Zaman gazetesi olmak üzere birçok yayın organına bu dizilerin diyalog yazarı ve senaristi olduğuna ilişkin beyanatlar verdiği belirlendi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Zerrr

Paralel ihanet Çetesi Terör örgütü.. Dünyanın en tehlikeli örgütü çünkü sadece dünyayı değil ahireti de yokediyor..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş