DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Saat farkı madalyayı azalttı'

'Saat farkı madalyayı azalttı'

29.05.2015 11:21:20
MUHAMMED BOZTEPE - Türkiye Görme Engelliler Halter Milli Takımı Teknik Direktörü Ersin Akyüz, Güney Kore'de yapılan Dünya Oyunları'nda 7 madalya kazandıklarını belirterek, "Daha çok bekliyorduk ancak saat farkı madalyaları azalttı" dedi.

Akyüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 8-18 Mayıs tarihlerinde Güney Kore'deki Dünya Oyunları'na 12 sporcuyla katıldıklarını söyledi.

Milli takım kadrosunda dünya çapında başarılı olmuş sporcuların olduğunu belirten Akyüz, Konya'daki kampın başarılı geçtiğini ifade etti.

Ersin Akyüz, Güney Kore'deki Dünya Oyunları'nda her ülkenin yoğun katılım gerçekleştirdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Dünya Oyunları'nda gümüş ve bronz olmak üzere 7 madalya kazandık. Çocuklarımız da ellerinden geleni yaptı. Daha çok bekliyorduk ancak saat farkı madalyaları azalttı. Türkiye'de uyudukları vakitlerde Güney Kore'de müsabakaya çıktılar. Bu durumda performans düşüklüğüne neden oldu. Güney Kore'ye yakın olan ülkeler avantajlı konumdaydı ve daha çok madalya aldı."

- Hedefte 10 madalya var

Dünyada halter milli takımı olarak her zaman ilk 3'ün içerisinde olduklarını aktaran Akyüz, diğer ülkelerin Türkiye'ye imrenerek baktığını dile getirdi.

Akyüz, önlerinde ABD'de yapılacak Dünya Şampiyonası olduğuna işaret ederek, "ABD'deki şampiyonada en son Güney Kore'de yapılan Dünya Oyunları'ndan daha çok madalya kazanmak istiyoruz. Hedefimizde 10 madalya var. Bu hedefi gerçekleştirmek için daha çok çalışacağız. Kazanabilecek durumdayız" diye konuştu.

Sporculara yaklaşık 2 ay izin verdiklerini anlatan Akyüz, tatil dönüşü çalışmalara hızlı bir şekilde devam edeceklerini bildirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Didem Ö

eğer afrikaya uçuyorsan önlemini alacaksın arkadaş başka yolu yok. thy her türlü hastane imkanını sağlıyor böyle şeylere önem vermek lazım.geçmiş olsun.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş