SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKorona VirüsGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Saadet Partisi'nin yeni genel başkanı belli oldu

Saadet Partisi'nin yeni genel başkanı belli oldu

Saadet Partisi'nin 6. Olağan Kongresi'nde Temel Karamollaoğlu genel başkan seçildi.

Saadet Partisi'nin yeni genel başkanı belli oldu
30.10.2016 16:29:44

Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi'nde, oy kullanan 891 delegenin 871'inin oyunu alan Temel Karamollaoğlu yeni genel başkan seçildi.

AA'nın haberine göre; 6. Olağan Kongrenin düzenlendiği Atatürk Spor Salonuna, Genel Başkan Mustafa Kamalak ve Yüksek İstişare Kurulu tarafından genel başkanlığa aday gösterilen Temel Karamollaoğlu el ele girdi.

Partililerin yoğun katılım gösterdiği kongrede, Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın seçildi.

KARAMOLLAOĞLU VE KAMALAK KONUŞTU

Saadet Partisi Genel Başkan adayı Temel Karamollaoğlu, geçmişte kendisiyle ilgili birtakım yanlış tariflerin yapıldığını belirterek, "Şunu herkes bilsin ki Madımak da bizim acımızdır, Başbağlar da bizim acımızdır, Roboski de bizim acımızdır. Biz evlatlarını kaybeden bütün kardeşlerimizin acısını paylaşırız." dedi.

Saadet Partisi'nin Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen 6. Olağan Kongresi'nde ilk olarak partinin mevcut Genel Başkanı Mustafa Kamalak salondakilere hitap etti. Dünya kritik bir dönemde geçerken Türkiye'nin de sıkıntılı günler yaşadığını ifade eden Kamalak, sorunların çözümünün Milli Görüş'te olduğunu söyledi.

Kamalak, politikalarının bazı kesimleri tarafından sürekli eleştirildiğini savunarak, bunlar arasında sadece hukuk ve adalet sistemi üzerinden yapılan eleştirileri kabul edebileceklerine değindi. Son beş yılda "Saddamcı", "Esadcı", "Kaddafici" olarak nitelendirildiklerini belirten Kamalak, tüm bunlara rağmen "yetimin hakkına el uzatmadıklarını" ifade etti.

Konuşmasının ardından Genel Başkan Adayı Karamollaoğlu ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Kamalak'a hat sanatıyla yazılmış tablo armağan etti. Yaşamının anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından konuşan Temel Karamollaoğlu, 20 yıldır tanıştığı Mustafa Kamalak'a partiye yaptığı tüm hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Basının kongreye yeteri kadar ilgi göstermediğini belirten Karamollaoğlu, bunu arkasında, sıkıntısına çare arayan insanların Saadet Partisi'nin saklanmak istenmesinin geldiğini savundu.

"Merhum Necmettin Erbakan'ın yaktığı meşalenin aydınlığında yürümeye devam ettiklerini" dile getiren Karamollaoğlu, sadece 12 Eylül ve 28 Şubat değil siyasi mücadeleleri boyunca çeşitli zorlular yaşadıklarını ama tüm sorunların üstesinden başarıyla gelebildiklerini bildirdi.

Karamollaoğlu, AB'nin "başka dinlerin hayat bakışı üzerine kurulmuş bir yapı olduğunu" öne sürerek, çözümün İslam Birliği'nde olduğu görüşüne yer verdi.

Geçmişte kendisiyle ilgili bazı yanlış tariflerin yapıldığını belirten Karamollaoğlu, "Şunu herkes bilsin ki Madımak da bizim acımızdır, Başbağlar da bizim acımızdır, Roboski de bizim acımızdır. Biz evlatlarını kaybeden bütün kardeşlerimizin acısını paylaşırız." dedi.

Konuşmaların ardından tüzük tadilatının yapıldığı kongrede, seçimlere geçildi. 891 delegenin 871'inin oyunu alan Temel Karamollaoğlu yeni genel başkan seçildi.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU KİMDİR?

1941 yılında doğdu. Manchester Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü mezunu olan Temel Karamollaoğlu, çeşitli devlet kurumlarında görev yaptı.

Refah Partisi'nden Sivas Belediye Başkanı seçilen Temel Karamollaoğlu, onun dönemindeyken gerçekleşen Sivas Madımak provokasyonunda hedefe konuldu. Belediye başkanlığı döneminden sonra Refah Partisi'nden Sivas'tan milletvekili seçildi.

16'ncı, 20'nci ve 21'inci dönemlerde milletvekilliği yaptı.  Temel Karamollaoğlu, evli ve 5 çocuk babasıdır.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 23.2.2020 18:07:56
Fetö nün allah belasını versin
omerhalis / 30.10.2016 21:11:04
Milletin agzi torba degil ki buzesin. Fatih Erbakan gelse bu sefer saltanat dersiniz! Napcaniz insaat isciligimi yaptiracaksiniz genc olunca. Ulan ne narkozmuş bu be, agziyla kus tutsa yine bi kulp bulacaklar. Allah hayirli kilsin. Vatana millete hizmet, istedikten sonra her sekilde yapilir.
Naci / 30.10.2016 20:38:43
Allahtan dinazor fosili bulamamışlar,yoksa genel başkan ilan edecekler.
Muhammed Şiraze / 30.10.2016 19:14:14
Karamollaoğlu, AB'nin 'başka dinlerin hayat bakışı üzerine kurulmuş bir yapı olduğunu' öne sürerek, çözümün İslam Birliği'nde olduğu görüşüne yer verdi.Bu ne biçim haber yorumlamaktır eeyy Timetürk?
Recep Uğuz / 30.10.2016 17:36:03
Yaşlılar tekkesi yola başka bir yaşlı ile devam dedi.Gerçi Temel Karamollaoğlu sanırım bu yaşlı taife içinde en iyisi olsa gerek.En azından SP'nin bekçisi bile Mustafa Kamalak'tan daha başarılı olacağı kesin.Allah akıl ve izan versin!
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR