DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Saadet Partisi'nin genel başkan adayı açıklandı

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu, 30 Ekim'deki kongrede Temel Karamollaoğlu'nun aday olduğunu açıkladı.

6 Yıl Önce
2016-10-24 16:30:35

Saadet Partisi'nin tek liste ile gireceği kurultay'da mevcut genel başkan Mustafa Kamalak aday olmayacak ve yeni genel başkan 30 Ekim 2016 tarihinde yapılacak kurultay ile Temel Karamollaoğlu olarak belirlenecek.

Saadet Partisi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yüksek İstişare Kurulumuz yapılan geniş istişarelerden sonra bugün yaptığı toplantıda;

Saadet Partisi'nin en kısa zamanda en büyük parti olmasını temin için gereken bütün "Çelikleşme" ve "Yeni Hamle" çalışmalarını planlı ve programlı bir şekilde yapmak hususlarında elinden gelen gayreti göstereği inancıyla yeni Genel Başkan olarak, Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu beyin uygun olacağını kararlaştırmıştır.

Bu kararımızı, muhterem parti mesnuplarımıza ve kamuoyuna saygıyla arz ederiz."

PARTi_2

tmel
 
TEMEL KARAMOLLAOĞLU KİMDİR?
 
1941 yılında doğdu. Manchester Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü mezunu olan Temel Karamollaoğlu, çeşitli devlet kurumlarında görev yaptı. 

Belediye başkanlığı döneminden sonra Refah Partisi'nden Sivas'tan milletvekili seçildi. 16'ncı, 20'nci ve 21'inci dönemlerde milletvelliği yaptı. Saadet Partisi'nde siyasi hayatını devam ettiren Temel Karamollaoğlu partinin büyük kongrede aday gösterilmesi bekleniyor. .

YORUMLAR (4)

Saadetli...

Hayirli olsun insaAllah.

semih

Hayırlı olsun

abdullah

tüh be bence yanlış bi aday olmuş açıkçası ben genel başkanlık için nurettin şirini düşünüyordum.

İbrahim

Kamalak'ı göklere çıkarıyordunuz. Feto'nun peşinden gitti. Şimdi bu adamı övüyorsunuz. Saadet Partisi rahmetli Erbakan'dan sonra dikiş tutturamamıştır. Kimi başkanlığa getirirseniz getirin. Anca müslümanların oyu bölünür. Milletvekili falan çıkaramaz, yüzde 1 buçuğu aşamazsınız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş