DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Saadet Partisi idam kararını açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TVNET canlı yayınında soruları yanıtladı.

5 Yıl Önce
2016-11-03 22:50:38

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TVNET canlı yayınında soruları yanıtladı.

Karamollaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

-Türkiye'nin hem içeride hem de dışarıda dost olmamız gereken ülkeleri ve çevreleri kucaklama mecburiyeti var.

-Tüm İslam alemi tehdit alında. Petrol kaynaklarının yüzde 70'i İslam ülkelerinde. Türkiye bu kucaklama hamlesini yapmalı. Bunu yaparken, ABD, Avrupa ve İsrail'le aramıza soğukluk girecek. Onlarla harp edelim demiyoruz.

-FETÖ'nün devlet mekanizmalarından dışlanması gerekir. Hükümet, psikologlardan ve sosyologlardan oluşan bir ekip kurarak meseleyi enine boyuna ele almalı.

-Belli suçların cezasının idam olmasını doğru buluyoruz. Adam öldürmenin cezası idamdır. Vatana ihanet etme noktasında bunların cezası idamdır. Cezanın uygulanması noktasında hassas davranılmalı.

-Fatih Erbakan, Hocamızın bize bir emaneti. İnşallah kendisiyle yeniden bir araya gelerek birlikte hareket etmenin yollarını buluruz. Bu kongrede Fatih'in listede yer almamasını farklı şekilde yorumlayanlar oldu. Kendisi sağduyulu bir kardeşimizdir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ekoltürk

Sayin temel kmloglu daha dün bir bu gün iki,birileri hemen karalamaya başladi.MG te iftira siyaseti yapilmaz,yapanlar F Erbakan,i destekliyor güya,bu anlayiş encok Fatih beye zarar verir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş