DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Saadet, 'İmam dövdüler' haberini yalanladı

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Saadet Partililerin bir cami imamını dövdüğü iddialarıyla ilgili bir açıklama yayınladı. İşte detaylar:

02.06.2015 15:27:40

TİMETÜRK | HABER MERKEZİ

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, İhlas Haber Ajansı tarafından servis edilen "Kamalak'ın korumaları imam dövdü" haberiyle ilgili bir açıklama yayınladı. Haberi yapan İhlas Haber Ajansı'nı eleştiren Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı açıklamasında, "Haberciliğin en temel kurallarını hiçe sayarak ve yanlı bir şekilde hazırlanan haberde suç isnat edilen Saadet Partililerin görüşlerine yer verilmemesi. haberin doğruluğunun sorgulanmasına yeterli nedendir" ifadeleri yer aldı.

Haberde darp edildiği belirtilen kişinin imam değil müezzin olduğunu belirten Saadet Partisi, Sultangazi'de seçim çalışması yürüten partililerin iddia edildiği gibi müezzinin evine konuk olmadığını savundu.  Seçmene yönelik çalışma yürüten Saadet Partililerin müezzin tarafından sözlü şekilde tahrik edildiğini iddia eden Saadet Partisi, müezzinin kadınlar arasındaki bir konuşmaya dahil olarak "Gelin bana da anlatın" demesiyle gerginliğin başladığını belirtti. Müezzinin Saadet Partili kadınlara, “Başkanlık sisteminde başörtünüzün artık bu şekilde bağlanmasına gerek kalmayacak, çünkü o zaman kadınlar devlet başkanının helali olacak” şeklinde hakaret ettiği ve  “Biliyor musunuz, bize göre yönettiği hanımlar Reis-i Cumhur'a helaldir. Dinsiz imansız, kitapsızsınız” dediği öne sürülürken habere konu müezzin tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Gerginlik sonucu Saadet Partili bazı kişilerin olayla ilgili müezzinle görüştüğü ve itişmeler yaşandığı belirtilirken müezzinin darp edildiği yalanlandı.

Öte yandan haberde yer alan "Saadet Partisi'ne oy vermeyen kafirdir" ifadelerinin partililere ait olmadığını savunan Saadet Partisi açıklamasında, müezzinle ilgili hem Diyanet İşleri Başkanlığı'na hem de savcılığa şikayette bulunduğu dile getirildi.

İhlas Haber Ajansı tarafından bugün yayınlanan bir haberde, Saadet Partisi'ne oy vermeyeceğini söyleyen bir imamın partililer tarafından darp edildiği öne sürülmüş ve ajans tarafından yayınlanan videoda da konuşan kişilerin Saadet Partilileri suçladıkları ifadeler yer almıştı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mursel

Yazıklar olsun sayın Saadet Partisi! Sizden kesinlikle böyle bir şey beklemezdik. Demek ki sizin de diğerlerinden farkınız yokmuş!

Fethullah

Müezzin olunca darp edebilirmisiniz kuran okuyan adamın ağzından böyle laflar çıkarmı sizi din düşmanları allah evlerinize ateş salsın.

adem

yaaa öyle işte ...sana yıllarca başörtü yüzünden kan kusturan insanlarla kolkola gir karının kızının başörtüsüyle özgürce okumasına iş sahibi olmasınaimkan sağlayan bu uğurda hayatı hiçesayan Edoğana savaş aç.savrulmak bu değilde nedir..ALLAH şaşırtmasın .haaa bide dövdükleri imamdeğil müezzinmiş,müezzin olunca caizmi..?

NAIL AKYÜZ

BUNLARIN INANDIRICILIGI KALDIMI.YAZIK HOCANIN PARTISI KIMLERIN ELINDE,FETULLAH YILLARCA INCE CALISMIS

ibrahim yıldırım

korkunun ecele faydası yok garibin biri burada sp nin cemaatın desteğini aldığını ve onlarla kolkola olduğunu yazmış yazıklar olsun cemaat ençok akp döneminde palazlandı ve bürokraside söz sahibi oldu ne yaparsanız yapın onlarla başedemiyorsunuz geriye bir dönün bakın bre gafiller fp kapanmadan önce nasıl bunlarla kuzu sarması ciğer dolmasıydınız unuttuk mu sanıyorsunuz zaman gazetesinin 25.yıl pastasını erbakan ve kamalak değil erdoğan kesti hocaya okadar aşık ve meftuntu ki bir türkçe olimpiyatları şöleninde ülkeye gel bu hasret bitsin diye neredeyse ağlayacaktı hoca gibi ne oldu şimdi..

bahattin

Sadet partisinin yukselisini engellemek icin bit oyundur

ahmet

Ya arkadaş memlekette 82 bin camii var niye bu adam dayak yedi .....hiç akletmezmisiniz acaba gerçekten bayanlara sövmüş olabilirmi....işin komik tarafı olayın kamalak ın korumaları ile ne alakası var....bence konu şu...size bir fasık haber getirirse inanmayın araştırın

enes

İmam değil müezzinmiş! Yok başkanlık sisteminde kadınlar başlarını bilmem nasıl bağlayacakmış! Kadınlar bilmem kimin helal olacakmış sa f saraya bakarsın eski laiklik kafanı aynısı....

kart kurt

biji biji OBAMA ! biji biji ISRAEL !

Abdullah

Bir müslüman müesinin bunları soylediğini inanmayanlar ayeti kursule dalga geçenler peygamberimise kibirli diyenler çumhurbaşkanında peygamber sıfatlarıvardiyenler bugun akb niniçindeki burokratlar israilin ustun çesaret ödulu verdiği çumhurbaşkanına inanin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş