SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
Rusya yeni silahını Suriye’de deneyecek

Rusya yeni silahını Suriye’de deneyecek

Rusya askeri helikopter üretim şirket yetkilisi, Rusya’nın yeni silahını Suriye’de denemek üzere planlar yaptığını açıkladı.

Rusya yeni silahını Suriye’de deneyecek
08.08.2017 14:21:21

TİMETURK | ÇEVİRİ

Rusya askeri helikopter üretim şirketi yetkilisi AndreBuqinski, Rusya'nın Suriye ile ilgili bir planını açıkladı. Rus Zvezda TV kanalına konuşan Buqinski, “Rus Mi-28 savaş helikopterine yeni özellikler eklendi. Bu savaş helikopterinin güncellenmiş hali Suriye'ye gönderilerek savaş esnasındaki becerileri denenecek” dedi.

Tass ajansının haberine göre Suriye'de denenecek olan Rus helikopterinden 8 tanesi bu yıl içinde Rus hava kuvvetlerine teslim edilecek.

Geliştirilen Mi-28 tipi helikoptere güdümlü tanksavar roketi, güdümsüz roketler, kısa menzilli hava-hava roketleri, 30 mm'lik makineli tüfek özellikleri eklendi. Bir adet güdümlü tanksavar roketi taşıyabilen savaş helikopteri aynı zamanda 40 adet S-8 güdümsüz roket taşıyabiliyor.

Rusya geçtiğimiz Haziran ayında Esed rejimine Mi-24 B tipi savaş helikopterleri takviyesi yapmıştı. Bu helikopterlerde de güdümlü roketler bulunmasıyla birlikte kara birliklerine makineli tüfekle destek verme özelliği yer alıyor.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.