DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rusya, Türkiye'nin Ukrayna'ya İHA satmasını istemiyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye'nin Ukrayna'ya İHA satışıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

12.04.2021 16:23:35

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kahire'de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi'yle görüştükten sonra Dışişleri Bakanı Samih Şukri'yle bir araya gelerek ortak basın toplantısı düzenledi.

"KİEV'İN MİLİTARİST EĞİLİMLERİ TEŞVİK EDİLMESİN"

Lavrov, bir basın mensubunun Türkiye'nin Ukrayna'ya İHA vermesine nasıl yaklaştıklarını sorması üzerine Rusya'nın Ankara ve diğer başkentleri Kiev'in militarist eğilimlerinin teşvik edilmemesi konusunda uyardığını ifade etti.

Rusya'nın Türkiye dahil tüm ülkelere Kiev'in açıklamalarını iyi analiz etmelerini tavsiye ettiğini belirten Lavrov, "Tüm ilgili ülkelere, Türkiye de bunlardan biri, mevcut durumu, Kiev rejiminin ebedi militarist açıklamalarını incelemelerini tavsiye ettiğimizi ve bu militarist eğilimleri teşvik etmemeleri konusunda uyardığımızı belirtmek isterim" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hak

Önce pkkya silah satmayin

Maymunder

Nato'ya kesinlikle güvenmememiz gerektiğini uçak krizinde gördük. Abd ve Nato bize halen askeri ambargo uyguluyor. Rusya desen Suriye'de Abd ve Iran'la beraber Pkk'ya kalkan oldular. PKK'nın maaşını Araplar ödüyor. AB'de PKK'lıların siyasi ve ideolojik beyin yıkama işlerini üslenmiş durumda. Durum bu Tüm dünya Türklere karşı.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan