SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Rusya, Rojava'da yeni bir askeri güç oluşturuyor

Rusya, Rojava'da yeni bir askeri güç oluşturuyor

Bölgedeki askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre Rus güçleri Rojava'nın Amude, Dirbesîyê ve Til Temir şehirlerinde yeni bir askeri güç oluşturmaya başladı. Gönüllülerden oluşacak silahlı güçlere aylık 150 bin Suriye Lirasının ödeneceği öğrenildi.

Rusya, Rojava'da yeni bir askeri güç oluşturuyor
15.12.2019 10:13:18

Rusya'nın Amude, Dirbesîyê ve Til Temir şehirlerinde yeni bir askeri oluşum örgütlediği bildirildi.

Bölgedeki askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre Rus güçleri Rojava'nın Amude, Dirbesîyê ve Til Temir şehirlerinde yeni bir askeri güç oluşturmaya başladı.

Yeni askeri gücün Halk Savunma Birlikleri'nin yerini doldurmasını amaçladığı dile getiren kaynaklar, bu güçlerin Türkiye ile birlikte sınırın korunması görevini üstleneceğini ileri sürdüler.

Gönüllülerden oluşacak silahlı güçlere aylık 150 bin Suriye Lirasının ödeneceği öğrenildi.

Yeni oluşturulacak silahlı güç, Rusya'nın gözetimi altında bulunacak ve Rus kuvvetlerine tam bir bağlılık içinde görevlendirilecek. 

Rus güçlerin söz konusu gönüllüleri kontrolleri altında bulunan Kamışlı Havaalanı'nda eğitmeye başladıkları dile getirilirken, henüz görevlendirilecek gönüllülerin toplam sayısı hakkında bir bilgi edinilemedi.

Rusya'nın eğitimlere başladığı Kamışlı Havaalanı'na askeri takviyeleri de devam ettirdiği gözleniyor. Dün, Suriyeli komutanların da eşlik ettiği Ruslara ait 11 askeri aracın daha Kamışlı Havaalanı'na girdiği bildirildi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR