DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rusya'nın Suriye'deki katliam bilançosu

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye'deki hava operasyonlarına başlamalarından bu yana Rus savaş uçaklarının düzenlediği 71 bin hava saldırısında 35 bin muhalif öldürdüğünü söyledi.

6 Yıl Önce
2016-12-22 14:24:30

Şoygu, Rus hava güçlerinin Suriye'de Eylül 2015'ten beri düzenlediği hava operasyonlarında muhalif gruplara ait 725 eğitim kampı, 405 mühimmat imalathanesi ve 1500 parça cephanenin imha edildiğini kaydetti.

Operasyonlarda 204 saha komutanı dahil olmak üzere 35 bin muhalif öldürüldüğünü ekleyen Şoygu'nun aktardığına göre, bu süre içerisinde yaklaşık 9000 muhalif silahlarını bıraktı.

Ayrıca Şoygu, Rusya'nın Suriye'deki operasyonlarının terörizmin bölgede yayılmasının durdurulmasına, ülkenin bölünmemesine ve 'renkli devrimler zincirinin kırılmasına' yardımcı olduğunu vurguladı.

.

YORUMLAR (2)

Zafer

Rusların attığı her bombanın günahı, vebali Hamaney çetesine olsun. Rus katillerini Suriye halkının başına musallat edenler İran zalimleridir.35 bin muhalif dediğinin en az 30 bini zavallı kadın, çocuk ve sivillerden ibaret. Halepte gördük nasıl masum katlettiklerini.Buna rağmen Hem Rusya hem de İran Allahın izniyle Suriyede batmaktan kurtulamayacak. Zaten kuyruğu dik tutup ekonomik çöküntüyü saklıyorlar. Halep düşmüş olabilir ama Suriye halkının cihadı daha yeni başlıyor. Allah zalimlerin tüm planlarını onların başında patlatacak ve yapıp ettiklerine pişman olacaklar.

mrert

hani siz suriyeye daşla mücadele için girmiştiniz! 35bin muhalif öldürmek nerede deaş öldürmek nerde. deaşa karşı sadece seyircisiniz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş