DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rusya, Mistral tipi gemi üretecek

Rusya, Mistral tipi gemi üretecek

26.05.2015 17:15:53
Rusya'nın, "Mistral" tipi savaş gemisi yapmayı planladığı açıklandı.

Rusya Askeri Üretim Komisyonu Başkan Yardımcısı Oleg Boçkarev, BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti) ülkelerinin devlet güvenlik konuları temsilcilerinin yıllık toplantısında yaptığı konuşmada, "Mistral" benzeri gemiler üretmeyi planladıklarını söyledi.

Boçkarev, "Bizim de böyle planlarımız var. Şu an proje aşamasında. Fakat biz biraz farklı yapacağız. Bizim deniz piyadeleriyle ilgili başka planlarımız var. Misrtalleri kopyalamayacağız" dedi.

Rusya'da, Fransa'dan iki Mistralin alınmasının artık gündemde olmadığını belirten Boçkarev, şimdi sadece tazminat konusunun müzakere edildiğini bildirdi.

Fransa ile Rusya arasında 2012 yılında yapılan anlaşmaya göre, Fransa'nın Rusya'ya iki Mistral tipi helikopter taşıyıcı gemi yaparak teslim etmesi gerekiyordu.

Maliyetlerinin toplam 1,2 milyar avro olduğu açıklanan gemilerden birinin anlaşma gereği 2014, diğerinin ise 2015'te teslim edileceği duyurulmuştu. Ancak Fransa, Ukrayna krizindeki rolünü gerekçe göstererek, gemilerin Rusya'ya teslimatını askıya almıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

dindar bir kürd

Yeni Safak iißidin yayin organi olmus. Ißidin bunca vahsetini ve tecavüzünu hos gordunuz kabul edip silah ve destek verdiniz. Ama Kurtlerin kendi topraklarina sahip cikmasi sizi ofkeden kudurttu. Emin olun o ne idugu belirsiz suriyeli teroristlerin Kurtlere saldirmasi durumunda turkiyedeki milyonlarca kürt o rdaki kurt kardeslerini yalniz birakmayacaklardir. Kobaniden ders aldiginizi umuyorum. Burdaki Kurtlerle de aranizi bozmayin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş