SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO

Rusya 'kimyasal' tartışmasını sürdürüyor

OPWC'nin 'kimyasal gaz kullanıldı' kararı sonrası, Rusya saldırıyı Beyaz Miğferliler isimli yardım kuruluşunun yaptığını iddia etmişti. Şimdi de Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, 'Sarin gazı kullanıldıysa, Beyaz Miğferler neden maske takmıyor?' dedi.

Rusya 'kimyasal' tartışmasını sürdürüyor
20.04.2017 17:24:24

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, aceleyle elde edilen sonucun şüphe uyandırdığını ifade etti.

İki haftadır hiçbir OPCW yetkilisi bölgeye gitmemesine rağmen, Ahmet Üzümcü, Han Şeyhun'daki durumu hemen anladı. Örnekler nereden, kimin tarafından ve nasıl alındı? Halep'teki hardal gazı olayında standart OPCW prosedürleri uzun süreli bir araştırmaya işaret ederken, OPCW'de bu biyolojik örnekleri bu kadar hızlı şekilde kimler inceledi?” sorularını yönelten Konaşenkov, şu ifadeleri kullandı:

“Eğer Han Şeyhun'da gerçekten sarin gazı kullanıldıysa, OPCW, Beyaz Miğferler şarlatanlarının gaz maskesi takmadan bölgede bulunmasını nasıl açıklayabilir? Zira bunu herkes gördü. Üzümcü'den tüm bu sorulara en kısa sürede net yanıt bekliyoruz.”

OPCW'nin büyük bir sorumluluğu bulunduğunun altını çizen Konaşenkov, bu nedenle örgütün yapacağı tüm açıklamaların ve çıkarımların siyasi motifli hipotez değil, bilimsel metot ve formüllerle kanıtlanmış bir vaka tebliği olması gerektiğini vurguladı.

Konaşenkov ayrıca bu çıkarımların diğer uzmanlar tarafından denetlenebilecek şekilde erişime açık olması gerektiğini belirtti.

(HABERE GİTMEK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ)

592827

594220


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.