DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rusya’dan 4 bin askerli tatbikat

Rusya’nın Güney Askeri Birimi’nden 4 bin asker ve bin askeri teçhizat ile Güney Osetya’da tatbikata başlandığı belirtildi.

6 Yıl Önce
2016-09-20 22:33:42

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada “Güney Osetya'da Güney Askeri Birimi'nden 4 bin asker ve bin askeri teçhizatın katılımıyla tatbikata başlandı” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada 24 Eylül'e kadar sürecek tatbikatın amacının komutan ve askerlerin otomatik denetim sistemleri ve yeni silahlarla dağlık ve ormanlık bölgelerdeki kontrol becerilerini geliştirmek olduğu kaydedildi.

ST. PETERSBURG'DA TATBİKAT

Rusya Savunma Bakanlığı'nın Batı Askeri Birimi'nden yapılan açıklamaya göre de, St. Petersburg'un Puşkin bölgesindeki havacılık üssünde neredeyse tüm mühendislik ve uçuş personeli tatbikat için hazır duruma getirildi. Her gün 30 helikopter uçuşunun gerçekleştirileceği belirtilen tatbikatın amacınınsa birimdeki uçuş ve helikopter kullanım becerilerinin geliştirilmesi olduğu belirtildi. Bu arada tatbikat sırasında Mi-8, Mi-24 ve Mi-35 helikopterlerinin kullanılacağı gelen bilgiler arasında.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş