DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rusya’da rüşvet yöntemleri değişti

Putin'in Rusyası’nda, artık geleneksel yöntemlerin yerini yeni rüşvet türleri almaya başladı. Para yerine bitcoin ile rüşvet verilmesinin ülkede giderek yaygınlaştığı belirtiliyor.

2 Yıl Önce
2020-01-27 16:20:11

"Modern zamanlar"ın Rusyası'nda, artık geleneksel yöntemlerin yerini yeni rüşvet türleri almaya başladı. Para yerine bitcoin ile rüşvet verilmesinin ülkede giderek yaygınlaştığı belirtiliyor.

Novıye İzvestia gazetesinin haberinde, Rusya'da son dönemde akademik kariyer sağlama ya da prestijli bir üniversiteye kayıt yaptırma şeklinde rüşvet verildiğine de rastlandığına dikkat çekildi.

Rusya'da henüz sanal paralarla ilgili yasal düzenlemelerin olmaması nedeniyle, “güvenli” olduğu gerekçesiyle devlet görevlilerine çoğu durumda bitcoin ile de rüşvet verildiği belirtiliyor.

Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin, Rusya'da yolsuzlukların hacminin trilyonlarca ruble olduğunun hesaplandığını açıklamıştı.

Rusya İçişleri Bakanlığı verilerine göre, Rusya'da 2019 yılının ilk dokuz ayında tespit edilebilen rüşvet vakalarında bir önceki senenin aynı dönemine göre yüzde 13 artış oldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş