DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rusya 89 ismi kara listeye aldı

Rusya, üst kademelerde bulunan 89 Avrupalı ismi kara listeye aldığını resmen açıkladı.

7 Yıl Önce
2015-05-31 10:01:24

Rus resmi haber ajansı TASS'a konuşan Dışişleri Bakanlığı'ndan "üst düzeyli" bir yetkili, "Basında yer alan isimler hakkında yorum yapmak istemiyoruz ama Avrupalı ortaklarımıza böyle bir liste ilettiğimizi teyit ediyoruz" dedi.

Avrupa ülkelerinin "kara liste" konusunda Rusya'dan açıklama talep etmesini değerlendiren kaynak, "Bu liste, Almanya'nın başını çektiği bazı Avrupa ülkelerinin Rusya'ya karşı uyguladığı yaptırım politikasına cevap olarak oluşturuldu" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın AB'nin Moskova Temsilciliği'ne ilettiği belgede 89 isim yer alıyor. "Kara listede" yer alan isimler arasında, Avrupa Parlamentosu'nun 20 aktif, 10 eski üyesi, İngiltere istihbaratının üst düzey yetkilileri, İngiltere, Polonya ve Estonya'dan üst rütbeli askerlerle, Romanya "Transgaz" şirketinin Başkan Yardımcısı da bulunuyor.

Listeye Polonya'dan 18, İngiltere'den 9, İsveç ve Estonya'dan 8'er, Almanya ve Litvanya'dan 7'şer ismin alındığı belirtiliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ÖMER FARUK ÖZER

Bende şöyle sorayım hem pkk hem de pyd türkiye suriyeye girerse savaş açarız diyor iran suriye de aktif olarak savaşıyor neden gıkları çıkmıyor

Görüş Bildir Bizimle Paylaş