DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rusya, 89 Avrupalı isme ülkeye giriş yasağı koyduğu haberini doğruladı

Rusya, 89 Avrupalı isme ülkeye giriş yasağı koyduğu haberini doğruladı

31.05.2015 00:54:52
Rusya, 89 Avrupalı üst düzey ismi "kara listeye" alarak haklarında ülkeye giriş yasağı koyulduğunu doğruladı.

Rus resmi haber ajansı TASS'a konuşan Dışişleri Bakanlığı'ndan "üst düzeyli" bir yetkili, "Basında yer alan isimler hakkında yorum yapmak istemiyoruz ama Avrupalı ortaklarımıza böyle bir liste ilettiğimizi teyit ediyoruz" dedi.

Avrupa ülkelerinin "kara liste" konusunda Rusya'dan açıklama talep etmesini değerlendiren kaynak, "Bu liste, Almanya'nın başını çektiği bazı Avrupa ülkelerinin Rusya'ya karşı uyguladığı yaptırım politikasına cevap olarak oluşturuldu" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın AB'nin Moskova Temsilciliği'ne ilettiği belgede 89 isim yer alıyor. "Kara listede" yer alan isimler arasında, Avrupa Parlamentosu'nun 20 aktif, 10 eski üyesi, İngiltere istihbaratının üst düzey yetkilileri, İngiltere, Polonya ve Estonya'dan üst rütbeli askerlerle, Romanya "Transgaz" şirketinin Başkan Yardımcısı da bulunuyor. Listeye Polonya'dan 18, İngiltere'den 9, İsveç ve Estonya'dan 8'er, Almanya ve Litvanya'dan 7'şer ismin alındığı belirtiliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakikat

Din insanın kalbine hitap eder. bilim ve felsefe akla ve mantığa hitap eder. doğu toplumları daima dine meyletmiştir. zira kolay olan iş dine yönelmektir. böylelikle akli melekeler sorgulamaz ve mantıktan uzak kalır. bu sebeple kişilik olarak doğu toplumları tembelliği ön planda tuttuğu için din ile avunur ve bilimden uzak yaşamayı tercih etmiştir. Kürt toplumu da bu hastalığa maruz kalmıştır. Din ile kendisini avutmuştur yıllarca

Görüş Bildir Bizimle Paylaş