SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
Rus ve Esed uçakları İdlib'i vurmaya devam ediyor

Rus ve Esed uçakları İdlib'i vurmaya devam ediyor

Rus ve rejim savaş uçakları, İdlib kırsalına hava saldırıları düzenlemeye devam ediyor.

Rus ve Esed uçakları İdlib'i vurmaya devam ediyor
17.02.2017 12:41:50

TİMETURK I HABER MERKEZİ

Melahat KEMAL

Rus savaş uçakları, dün gece İdlib şehrinin güney kırsalındaki Tarmala kasabasına  6 hava saldırısı düzenledi.

Rus hava saldırıları, Esed rejiminin Kürt dağında konuşlu toplarla Tarmala kasabasındaki sivil yerleşim yerlerini vurmasının ardından gerçekleşti. Saldırılar sonunda çok sayıda sivil yaralandığı ve hayatını kaybedenlerin olduğu aktarıldı.

Tarmala kasabasına ek olarak Rus savaş uçakları İdlib'in güney kırsalında bulunan Eriha'nın Urum el Cuz köyüne ve Âbidîn, Nakir ve Rakaya köylerine de saldırılar gerçekleştirdi. Saldırılar neticesinde sivil yerleşim yerlerinde ağır maddi kayıplar aktarılırken herhangi bir can kaybından bahsedilmedi.

ESED HELİKOPTERLERİ DE İDLİB KIRSALINI HEDEF ALDI

Rus saldırılarının yanında Esed rejimi helikopterleri de İdlib kırsalındaki Habit kasabasını helikopterlerle hedef aldı. Varil bombaları kullanılan saldırılarda 4 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda sivilin de yaralandığı bildirildi.

HALEPLİ SİVİLLER İDLİB'E TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz Aralık ayında Esed rejiminin Halep'in tüm kontrolünü ele geçirmesinin ardından şehirdeki siviller İdlib'e nakledilmişti.

16 Aralık 2016 tarihinde Türkiye'nin de dahil olduğu Halep'in tahliyesi operasyonu ile yaklaşık 45 bin sivil muhaliflerin kontrolündeki İdlib şehrine getirilmişti.

Rus savaş uçaklarının Âbidîn köyüne düzenlediği hava saldırıları için:


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Yanlışlara Evet / 19.02.2017 10:17:23
Ne de olsa vuran bizim müttefiğimiz Rusya. Onun için ses çıkarılmamalı. Eğer varsa iman ve vicdan ve de kardeşlik menfaatlere kurban edilmeli. 10 gündür Gazze bombalanıyor. Sesi çıkanların gırtlağını hemen sıkıyorlar. Hani İsrail zalimdi?
selim / 18.02.2017 07:43:55
dunya liderimiz halifei ruyi zemin nerede..yoksa israille rusya ile anlastimi...
Mücahide / 17.02.2017 15:42:04
Soruyorum bütün müslümanım diyenlere;bu vahşetlerin,zulumlerin ve dahi bütün bunlara susup görmemezlikten gelmenin bizler sıcak yuvalarimizda otururken varil bombalariyla, türlü iskencelerle katledilen mumin kardeşlerimizin üzerimizdeki haklarını nasıl verecegiz? Rahman'ın huzurunda baslarimizi kaldırabilecek yuzlerimiz olabilecek mi? nasıl hesap vericez bizi yaradana? Allah için uyanın artık muslumanlar! Allah için dur deyin artık müslüman devlet başkanları! Allah için uyanın artık şu gaflet uykusundan Muhammed'in |sav| ümmeti!!!!!
Mücahide / 17.02.2017 15:40:35
Hasbunallah!! Bu nasıl bir vahsettir.. Bu ummetin uyuduğu nasıl uykudur..Şu zalimlere dur diyecek yiğitler devletler,sivil savunma örgütleri, bir halk yokmu?hicmi kimse yok Allah icin kızacak,dur diyecek?Insanlar artık paraya,maaşa,betondan evlere yapmaktalar.. Ne için yaşadıklarını unutup biraz daha uyuyabilmek,biraz daha kör olabilmek için birbirleriyle yarışmaktadırlar
Mikail / 17.02.2017 14:51:57
Allahın gazabı kafir ve zalimin üerine olsun...
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.