DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:59:00

İftar vakti

BURSA

19:57

04:34
19:57
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:41

04:20
19:41
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:25

04:04
19:25
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:08

03:46
19:08
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:54

03:44
18:54
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:59:00

İftar vakti

ANKARA

19:41

04:20
SAHUR
19:41
İFTAR

ERZURUM

19:08

03:46
SAHUR
19:08
İFTAR

Rus Savunma Bakanlığı’ndan, ‘Türkiye’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde İdlib ve Soçi Muhtırası sınırlarıyla bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağız” şeklindeki uyarısı Moskova’da büyük yankı buldu. Erdoğan’ın uyarısından sonra bugün Rus Savunma Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi.

13.02.2020 12:54:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde İdlib ve Soçi Muhtırası sınırlarıyla bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağız” şeklindeki uyarısı Moskova'da büyük yankı buldu.

Erdoğan'ın uyarısından sonra bugün Rus Savunma Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib bölgesine Türkiye'nin yaptığı asker ve silah sevkiyatının buradaki durumu önemli şekilde zorlaştırdığını belirtti.

Reuters'ın aktardığına göre bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Mutabık kalınmamış acil kararlardan kaçınarak Rusya ve Türkiye'nin bu görevi başarıyla yerine getireceğinden eminiz” denildi.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nden büyük bir sığınmacı akını olduğuna ilişkin haberler reddedilerek, “İdlib'deki sivillerin önemli bölümünün tehlikeli bölgelerden güvenli bir şekilde ayrılarak, Suriye ordusunun kontrolü altındaki bölgelere sığınıyor” ifadelerine yer verildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov ise, dün yaptığı açıklamada, Türkiye'nin İdlib'deki teröristleri etkisiz hale getirmeyi taahhüt ettiği anlaşmalara uymadığını öne sürerek, bölgede Suriye rejimi ile Rus güçlerine yönelik saldırıların sürdüğünü söylemişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hunkartensi

askerimiz şu anda Suriye de bulunuyorsa bu yine Esad ın Deaş pkk pyd den korkup Şam civarına kaçan ordusu yüzündendir eğer Türk askeri Suriye ye girmemiş olsaydı kim Deaş pkk pyd gibi terör örgütlerine karşı daha etkili mücadele edilmesini sağlayacaktı senelerdir orada olan Rusya mı yoksa İran mı ABD mi Fransa mı Bae mi Suudi Arabistan mı yoksa korkarak kaçan Esad ordusu mu hangisi şimdi Türkiye ye laf söyleyenler o zaman neredeydiler

He he yav. Anlat rusya dinliyoruz masallarını. Asdana dasdana ne güzel anlatıyon. Sen bombaliycan cami okul hastane pazar yeri ondan sonractürkiye suçlu olacak hemi. Hiç bu kadar kötü bir zaman olmamıştı. Arkadaşlar demedi demeyin. En geç 2023 te türkiyeye çok uluslu güçler saldıracak. Bu islam alimlerininin ön görüsü. Hatayın amik ovasında. İnsanlıgın son savaşı. Zaten ordanda belliki bu iş siyasetle hukukla çözülmeyecegi artık aşikar

Görüş Bildir Bizimle Paylaş