DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rus halkının en büyük korkusu!

Politik Konjonktür Merkezinin anketine katılan Rusya vatandaşlarının çoğu, Putin’in devlet başkanlığı süresinin bitiminin ardından ülkede iktidar kavgasının baş göstermesinden endişe ettiğini söyledi.

2 Yıl Önce
2020-02-23 12:40:01

Rusya'da Putin başkanlık koltuğunu bırakırsa ülke hangi sorunlarla karşı karşıya kalabilir? Yapılan bir kamuoyu araştırmasında Rusya vatandaşlarına bu konudaki fikirleri soruldu.

Politik Konjonktür Merkezinin anketine katılan Rusya vatandaşlarının çoğu, Putin'in devlet başkanlığı süresinin bitiminin ardından ülkede iktidar kavgasının baş göstermesinden endişe ettiğini söyledi.

Anket katılımcıları Putin'in görevden gitmesi halinde ulusal projelerin hayata geçirilememe, devletin sosyal yükümlülüklerinin azalması ve Rusya'nın küresel arenada otoritesinin sarsılması ihtimalinden dolayı kaygı duyduklarını belirtti.

Araştırmada, Putin'in görev süresinin bitmesi sonrası yaşanması olası “orta düzeyli” riskler olarak ise uluslararası siyasi gerilimlerin tırmanması ve ülkede ayrılıkçı faaliyetlerin güç kazanması ihtimalleri gösterildi.

Putin'in iktidarının sona ermesi ihtimali nedeniyle en az kaygı duyulan konuların ekonominin kötüye gitmesi, ülkenin savunma gücünün azalması ve NATO ile savaş yaşanma olasılığı olduğu belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

fatih

dünya görüşleri farklı halklar ve devletler kardeş ya da dost olmazlar, çıkar birlikteliği bitiminde her şey eskiye döner. kendinizi kandırmayın

Süleyman Şah

Bence Rus Halkı bizim kardeşimizdir,rus halkı korkmasın ve R.T.E. desteklesin,çünkü şüphesiz R.T.E. halklara yanlış yapmaz,o adalet severdir,barış severdir...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş