SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Rus halkının en büyük korkusu!

Rus halkının en büyük korkusu!

Politik Konjonktür Merkezinin anketine katılan Rusya vatandaşlarının çoğu, Putin’in devlet başkanlığı süresinin bitiminin ardından ülkede iktidar kavgasının baş göstermesinden endişe ettiğini söyledi.

Rus halkının en büyük korkusu!
23.2.2020 12:40:01

Rusya'da Putin başkanlık koltuğunu bırakırsa ülke hangi sorunlarla karşı karşıya kalabilir? Yapılan bir kamuoyu araştırmasında Rusya vatandaşlarına bu konudaki fikirleri soruldu.

Politik Konjonktür Merkezinin anketine katılan Rusya vatandaşlarının çoğu, Putin'in devlet başkanlığı süresinin bitiminin ardından ülkede iktidar kavgasının baş göstermesinden endişe ettiğini söyledi.

Anket katılımcıları Putin'in görevden gitmesi halinde ulusal projelerin hayata geçirilememe, devletin sosyal yükümlülüklerinin azalması ve Rusya'nın küresel arenada otoritesinin sarsılması ihtimalinden dolayı kaygı duyduklarını belirtti.

Araştırmada, Putin'in görev süresinin bitmesi sonrası yaşanması olası “orta düzeyli” riskler olarak ise uluslararası siyasi gerilimlerin tırmanması ve ülkede ayrılıkçı faaliyetlerin güç kazanması ihtimalleri gösterildi.

Putin'in iktidarının sona ermesi ihtimali nedeniyle en az kaygı duyulan konuların ekonominin kötüye gitmesi, ülkenin savunma gücünün azalması ve NATO ile savaş yaşanma olasılığı olduğu belirtildi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

fatih / 25.2.2020 15:33:15
dünya görüşleri farklı halklar ve devletler kardeş ya da dost olmazlar, çıkar birlikteliği bitiminde her şey eskiye döner. kendinizi kandırmayın
Süleyman Şah / 23.2.2020 18:19:39
Bence Rus Halkı bizim kardeşimizdir,rus halkı korkmasın ve R.T.E. desteklesin,çünkü şüphesiz R.T.E. halklara yanlış yapmaz,o adalet severdir,barış severdir...
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR