DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ruhani uyardı: Eğer yaşanırsa...

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, güvenlik araçlarının artırılmasının, 'toplumda yaşanacak herhangi bir kutuplaşma, etnik ve dini ihtilaf' durumunda güvenliği sağlamada etkili olamayacağını belirtti.

5 Yıl Önce
2017-02-25 17:04:43

İran resmi haber ajansı IRNA'nın haberine göre, başkent Tahran'da katıldığı bir toplantıda konuşan Ruhani, ülkedeki siyasi çekişmelerin toplumda kutuplaşmalara neden olmasına dikkati çekti.

Ülkedeki siyasi grupların birlik içinde olması ve toplumda kin ve nefret duygularını beslemekten kaçınması gerektiğini belirten Ruhani, "Güvenlik gücümüzü 10 kat, silahlarımızı 100 kat artırsak dahi toplumda etnik veya dini bir ihtilaf çıkması ve güvenin ortadan kalkması halinde ülkede güvenlik diye bir şey kalmayacaktır." ifadelerini kullandı.

Ruhani, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yürütülecek kampanyalarda kamu malının kullanılmaması uyarısında bulunarak, "Herhangi bir askeri güç dahi bir usulsüzlük yapsa buna karşı çıkmalıyız." dedi.

İran'ın güneybatısında Arap nüfusun yoğun olduğu Huzistan eyaletinde yaşanan çevre krizine de değinen Ruhani, bölgedeki çevresel sorunların kısa zamanda çözülemeyeceğini belirterek, "Doğaya yapılan zulümler, tabiatın bize küsmesine neden oldu." ifadesini kullandı.

Huzistan eyaletini etkisi altına alan kum fırtınasından kaynaklı elektrik ve su kesintilerinin günlerce giderilememesi nedeniyle hükümetin yaşanan sorunlara duyarsız kaldığını düşünen vatandaşlar, Ahvaz Valiliği önünde protestolar düzenlemişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş