DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ruhani: Bazı bölge ülkeleri yanlış hesaplar peşinde

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, isim vermeden bazı bölge ülkelerine de uyarılarda bulundu.

7 Yıl Önce
2015-06-02 15:46:15

AA'nın haberine göre; Ruhani, Tahran'a resmi ziyarette bulunan Suriye Meclis Başkanı Muhammed Cihad el-Leham'ı kabul etti. Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Ruhani, "Hak ile batıl arasındaki savaşı şüphesiz hak kazanacaktır. Yabancı ülkelerin kendi koşullarını Suriye halkına dayatmaya güçlerinin yetmeyeceğine inanıyoruz" ifadesini kullandı.

Suriye halkının bazı ülkeler ve terörist gruplar tarafından istemedikleri bir savaşa sürüklendiklerini dile getiren Ruhani, "Allah'a şükürler olsun ki birkaç ay içerisinde Şam'ı düşürebileceklerini zanneden Suriye'nin düşmanlarının umut ve hedefleri dört yıllık bir direnişin ardından yok oldu. Teröristler Suriye halkını yenemeyecekler. Maalesef bazı bölge ülkeleri yanlış hesaplar peşinde koşuyor ve terörist grupları kendi hedeflerine ulaşmak için her zaman kullanabileceklerini düşünüyor. Oysa bu teröristler er ya da geç kendi güvenlikleri için tehlike arz edecekler" dedi.

'SONUNA KADAR SURİYE'NİN YANINDAYIZ'

Suriye halkının büyük bir komployla karşı karşıya bırakıldığını belirten Ruhani, şöyle konuştu:

"Bir halk isterse tüm tuzakların karşısında durabilir. Tıpkı İran'ın, birçok ülke Saddam Hüseyin'e destek verdiği halde savaşı kazandığı gibi. İran halkı ve hükümetimiz, sonuna kadar Suriye'nin yanında olacaktır. Tahran, yaptırım adı altında tuzağa maruz kaldığı halde, başından beri Suriye'ye kurulan bu tuzak karşısında Suriye halkına karşı insani ve ahlaki görevini unutmamış, bu halkı desteklemeye ve yardım etmeye devam etmiştir."

Ruhani'ye ülkesine verdikleri destekten ötürü teşekkür eden Suriye Meclis Başkanı Leham da "Suriye hükümeti ve halkı, dost ve kardeş İran halkının desteğini asla unutmayacak. Bölgedeki bazı ülkelerin teröristleri desteklemeleri üzüntü verici. Bu ülkeler ABD ve Batı'nın hazırlamış olduğu programı uyguluyorlar. Şüphesiz bu tutumlarıyla Siyonist rejimin (İsrail) çıkarlarına hizmet ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Cemil AYDIN

Yalandan kim ölmüş hala bu yalanlara inanmamızı bekliyor zavallı Fars faşisti.Yıllarca gönderdikleri övüne övüne şişine şişine derme çatma füzelerle Filistin halkına İsrail işgalini haklı meşru müdafa gibi dünyaya pazarlatanlar da bu filistin istirmarcısı bu şarlatanlardır.Her kuyrukları sıkıştığında cambaza bak taktiğiyle filistin davasını istismar edip yine İsraille paslaşıyorlar.Evet ABD emperyalizmine karşıyız Suudi Amerikaya karşıyız ancak kesinlikle Takiyyeci Faşist mezhepci İran emperyalizmine karşıyız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş