DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

RTÜK Başkanı yine seçilemedi

22 Temmuz'da başlayan RTÜK Başkanı seçimi hala sonuçlanamadı.

05.08.2015 14:41:25

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), başkanlık seçiminden sonuç alınamaması üzerine 12 Ağustos'ta yeniden bir araya gelecek.

Üst Kurul, başkanlık seçimi için geçen hafta en yaşlı üye sıfatıyla Arif Fırtına başkanlığında toplandı.

AK Parti kontenjanından seçilen İlhan Yerlikaya, MHP kontenjanından seçilen Esat Çıplak ve HDP kontenjanından seçilen Ersin Öngel, yeterli oyu alamadığı için başkan seçilemedi.

Üst Kurul, başkanlık seçimi için 12 Ağustos 2015 Çarşamba günü tekrar toplanacak.

RTÜK'ün, 22 Temmuz'da yaptığı ilk toplantıda, MHP kontenjanından seçilen Esat Çıplak, AK Parti kontenjanından seçilen İlhan Yerlikaya ve HDP kontenjanından seçilen Ersin Öngel yeterli oy alamadığı için seçim bir sonraki haftaya ertelenmişti.

RTÜK'ün CHP kontenjanından seçilen üyesi Ali Öztunç ise başkanlık seçiminin 22 Temmuz'daki ilk iki turunda sonuç alınamamasının ardından adaylıktan çekildiğini açıklamıştı. RTÜK'ün 29 Temmuz'daki ikinci toplantısında da Yerlikaya, Çıplak ile Öngel yeniden aday olmuş ve yeterli oy çıkmadığı için başkan seçilememişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Dur

Niye geri verdi hayrına mı acaba?Tabiki HayırGördülerki en az kendileri kadar hain olan israille anlaşılıyor sonra düşündüler 'bunlar kesin gaz alımını kesecek veya çok aza indirecek buda zaten sıkıntıda olan rusya'yı enaz %10 dahada küçültecek hemen göz kırpalım nasılsa bunlar sazan yine kendimize bağlayıp top gibi oynarız'

Görüş Bildir Bizimle Paylaş