DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ronaldo: Kariyerimin sonunda Messi'nin üstünde olmalıyım

Portekizli futbolcu Ronaldo, 'Messi futbol tarihine geçti. Fakat kariyerim sonunda 6, 7 veya 8 ödülle onun üstünde yer almalıyım' dedi.

2 Yıl Önce
2019-09-18 12:45:14

Portekizli yıldız futbolcu, Cristiano Ronaldoyılın futbolcusuna verilen Altın Top (Ballon d'Or) ödülünden Arjantinli Lionel Messi'den fazla sayıda kazanmak istediğini söyledi.

"KARİYERİMİN SONUND AONUN ÜSTÜNDE OLMALIYIM"

İngiliz ITV kanalındaki bir programa katılan Ronaldo, France Football dergisi tarafından verilen Altın Top'u kendisi gibi 5 kez kazanan Messi hakkında "Messi futbol tarihine geçti. Fakat kariyerim sonunda 6, 7 veya 8 ödülle onun üstünde yer almalıyım. Bunu gerçekten istiyorum. Bence hak ediyorum da" ifadelerini kullandı.

"ONUN VARLIĞI BENİ DAHA İYİ BİR OYUNCU OLMAYA ZORLADI"

NTV Spor'un haberine göre İtalyan kulübü Juventus'ta forma giyen Ronaldo, kariyeri boyunca kıyaslandığı Barcelonalı Messi ile ilişkisi için "Arkadaş değiliz ama 15 yıldır aynı sahneyi paylaşıyoruz. Onun varlığı, beni daha iyi bir oyuncu olmaya zorladı. Ben de onu" yorumunu yaptı.

"BAŞARI BAĞIMLISIYIM"

Kulüp kariyerinde 5 UEFA Şampiyonlar Ligi kupası, milli takımda ise Avrupa şampiyonluğu kazanan 34 yaşındaki Ronaldo, "Ben rekorları değil rekorlar beni takip ediyor. Başarı bağımlısıyım. Bunun kötü olduğunu düşünmüyorum. Beni motive eden şey bu" diye konuştu.

MESSİ: RONALDO İLE YAKIN ARKADAŞ DEĞİLİZ

Getiğimiz hafta Sport gazetesine röportaj veren Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi, Ronaldo ile aralarında bir sorun olmadığını söyleyerek, Ronaldo'nun geçtiğimiz günlerde arf ettiği "yemek yemek isterim" sözlerine ilişkin şunları söylemişti:

"Her zaman söylediğim gibi, onunla bir sorunum yok. Yakın arkadaş olmayabiliriz; çünkü aynı takımda oynamadık. Buna karşın onu her zaman ödül törenlerinde görüyorum ve bir problemimiz yok. Son ödül töreninde de uzun süre konuştuk" dedi. Bir yemek olur mu olmaz mı bilememe; çünkü çeşitli nedenlerden dolayı yollarımızın kesişip kesişmeyeceğini bilemem. İkimizin de kendi yaşamları ve planları var. Ancak öyle bir teklif gelirse de kabul ederim."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş