DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Romanya'daki faciada ölü sayısı 41 oldu

Romanya'nın başkenti Bükreş'teki gece kulübünde bir hafta önce çıkan yangında ölenlerin sayısı 41'e yükseldi

7 Yıl Önce
2015-11-08 17:01:34

AA'nın haberine göre, Yetkililer, ağır yaralanan 9 kişinin kurtarılamadığını açıkladı.

Yaklaşık 20 bin Bükreşli, geçen salı düzenlenen protestoda, Romanya Başbakanı Victor Ponta, İçişleri Bakanı Gabriel Oprea ve gece kulübünün bulunduğu bölgenin belediye başkanının istifasını talep etmişti.

Protestoların ardından Başbakan Ponta istifa etmiş ve yaptığı açıklamada "İstifamı sunuyorum. Ben ve dolayısıyla hükümetim görevi bırakıyoruz" demişti.

Bükreş'teki bir binanın zemin katında bulunan Colectiv Kulübü'nde, "Goodbye to Gravity" adlı metal grubunun albüm tanıtımı sırasında yangın çıkmış, gece kulübünün üç sahibi gözaltına alınmıştı.

Türk öğrenci Ayberk Mancı da yaşamını yitirdi

Öte yandan 30 Ekim'de çıkan yangında ağır yaralanarak tedavi altına alınan Türk öğrenci Ayberk Mancı'nın da yaşamını yitirdiği bildirildi.

Türkiye'nin Bükreş Büyükelçisi Koray Ertaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangında ağır yaralanan ve tedavi altına alınan Mancı'nın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını belirtti. Ertaş, Mancı'nın cenazesinin bu gece Türkiye'ye getirilmesinin planlandığını ifade etti.

Son 24 saatte yoğun bakımda bulunan hastalardan 11'inin daha hayatını kaybetmesi nedeniyle ölenlerin sayısının 43'e yükseldiğini söyleyen Büyükelçi Ertaş, "Hayatını kaybedenler arasında Köstenceli soydaş Serian Mavi de bulunuyor" ifadesini kullandı.

Bükreş'teki bir binanın zemin katında bulunan Colectiv Kulübü'nde, "Goodbye to Gravity" adlı metal grubunun albüm tanıtımı sırasında henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıkmıştı.

Sağlık Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı, yaklaşık 180 yaralının tedavisine yardımcı olmak amacıyla Bükreş'e uzman personel göndermişti.

Geçen hafta düzenlenen protestolarda yaklaşık 20 bin Bükreşli, Romanya Başbakanı Victor Ponta, İçişleri Bakanı Gabriel Oprea ve gece kulübünün bulunduğu bölgenin belediye başkanının istifasını talep etmişti.

Protestoların ardından Başbakan Ponta istifa etmiş ve yaptığı açıklamada "İstifamı sunuyorum. Ben ve dolayısıyla hükümetim görevi bırakıyoruz" demişti. .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş