DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Roma'da göçmenlere TOMA'lı müdahale

İtalya’nın başkenti Roma’da güvenlik güçleri, kent merkezindeki meydanda bulunan göçmenleri güç kullanarak uzaklaştırdı.

5 Yıl Önce
2017-08-24 13:49:29

İtalya'nın başkenti Roma'da  güvenlik güçleri, Indipendenza Meydanı'ndaki 100 kadar göçmeni uzaklaştırmak için tazyikli su ve biber gazı kullandı.

2_15

İtalyan basını, taş ve şişe fırlatan göçmenlerle güvenlik güçleri arasında çıkan arbedenin ardından 2 kişinin gözaltına alındığını yazdı.Göçmenler, polis müdahalesine "Biz terörist değiliz, sığınmacıyız" diyerek tepki gösterdi.

3_16

Sınır Tanımayan Doktorlar İtalya Şubesi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kaldıkları binanın valilik kararıyla 19 Ağustos'ta boşaltılmasından bu yana göçmenlere yardım ettiklerini hatırlatarak polis müdahalesinde yaralanan 6 göçmene de ilk yardım yapıldığını belirtti.

4_12

Valilik, Curtatone Caddesi'ndeki binanın boşaltılmasına karar vermişti. Göçmenler, binanın cumartesi günü boşaltılmasının ardından meydanda kalmaya başlamıştı. Yerel yetkililerle bazı sığınmacılar dün bir görüşme yapmış ancak yerleştirilecekleri yeni yerler konusunda anlaşma sağlanamamıştı.

5_17

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş