DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rize'de usulsüz dinleme operasyonu

Rize'de usulsüz dinleme operasyonu

7 Yıl Önce
2015-05-31 18:00:11
Rize'de, AK Parti il yönetim kurulu üyeleri, MHP ve BBP il ve ilçe başkanları ile belediye eski özel kalem müdürünün aralarında bulunduğu bazı kişileri, usulsüz dinledikleri iddiasıyla 3 ilde düzenlenen operasyonda, 3 polis memuru gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Rize Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünde 2011- 2013 yılları arasındaki usulsüz dinlemelere ilişkin, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla soruşturma başlatıldı.

Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, yönetme ve üye olma, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, suç uydurma, haberleşmenin gizliliğini ihlal, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi suçlarından bir emniyet şube müdürü, bir emniyet amiri, iki komiser ve 12 polis memuru olmak üzere 16 kişi hakkında soruşturma yürütüldü.

Soruşturma kapsamında aralarında Rize'de görevli eski istihbarat şube müdürü M.Ş.M, komiser V.A. ve polis memuru A.B. ile Balıkesir'e tayini çıkan Ş.K. ile Denizli'ye tayini çıkan İ.D'nin gözaltına alınarak savcılığa götürülmesi, diğerlerinin ifadelerinin alınması talimatı verildi.

Rize, Balıkesir ve Denizli'de yapılan eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan polis memurları A.B, Ş.K. ve İ.D. Erzurum'a götürüldü. Eski istihbarat şube müdürü M.Ş.M. ile komiser V.A'ya evlerinde yapılan aramalarda ulaşılamadı.

İki şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü, 11 kişinin ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı kaydedildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmet yasin

bu da iranın başka bir oyunu. türkiye ye karşı bile bunlar gözlerini kırpmadan savaşırlar. yeter ki liderleri vur desin. yoksa ırakta arap mı kalmadı türkleri eğitiyorlar. bu iranlılarda yahudi milliyetçiliği var. maksat savaşlarında fars kökenli olanları değil diğer şiileri öldürtmek.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş