DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9584 ₺

EURO

17,0338 ₺

ALTIN

949,53 ₺

BİST

2.380,90 ₺

'Reformlara hızla devam edeceğiz'

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, son zamanlarda artan saldırılara değinerek, 'Türkiye daha demokratik bir ülke olacak, reform istikametindeki adımlarımıza hızla devam edeceğiz' dedi.

7 Yıl Önce
2016-03-17 03:52:08

AA'nın haberine göre: Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Terör saldırılarıyla kimlerin, ne mesaj verdiğinin farkındayız. Onlara inat, Türkiye daha demokratik bir ülke olacak ve reform adımlarımıza hızla devam edeceğiz" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes ve beraberindeki heyeti, Çankaya Köşkü'ndeki makamında, hükümet adına kabul etti.

Ankara Güvenpark'taki saldırısıyla ilgili gerçekleştirilen görüşmede, Kurtulmuş, hassasiyetlerinden dolayı TÜSİAD yönetimine teşekkür etti. 

"Bize, bu terör saldırılarıyla kimlerin, ne mesaj verdiğinin de çok iyi farkındayız" diyen Numan Kurtulmuş, "Dolayısıyla onların mesajlarına inat, Türkiye daha demokratik bir ülke olacak, reform istikametindeki adımlarımıza hızla devam edeceğiz. İnşallah hep beraber ülkemizi bu sarmalın içerisinden çıkartacağız" ifadelerini kullandı.

"BÜTÜN KARDEŞ-DOST ÜLKELERİN TÜRKİYE'NİN YANINDA YER ALMASINI İSTİYORUZ"

Numan Kurtulmuş, "Çağrımız, Türkiye'nin bütün dostlarınadır. Doğuda, batıda, hangi yerde yer alırsa alsın, bütün kardeş-dost ülkelerin aynı şekilde, tereddütsüz, terörle mücadelede Türkiye'nin yanında yer almasını istiyoruz. Gün, bu gündür. Dostluğu göstermenin vakti, bu vakittir" dedi.

"ÜÇ PARTİNİN DEKLARASYONA KATILMIŞ OLMASI UMUT VERİCİ"

Burada bütün siyasi partilerin, farklı toplum kesimlerinin aynı duyarlılığı göstermesinin önemli olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, "Dün itibarıyla en azından üç partinin bu deklarasyona katılmış olması sevindiricidir ve umut vericidir. Gönül arzu ederdi ki HDP de bu bildiriye imza atsın. Ve böylece kendisine oy vermiş olan insanların da bu şiddet sarmalından kurtulma temennilerini kamuoyuyla paylaşmış olsalardı. Ama maalesef bu imzayı atmadılar" şeklinde konuştu.

Kurtulmuş, konuşmasında şunları kaydetti:

"Bu zor günleri aşmanın yolu, içimize kapanmak değil, daha fazla demokrasiye sarılmaktır. Bu güç günlerden kurtulmanın yolu, içimizde daha fazla bu problemlerin sarmalı içerisinde debelenmek değil, tam tersi, daha fazla reform iradesini ortaya koyabilmektir. Hükümet olarak bu iradeye sahibiz."

TÜSİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI SYMES

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes de 'terör'ün sınıflandırılamayacağını ancak yaşanan son olayda çok daha masum halka yönelik bir 'terör' saldırısının gerçekleştirildiğini belirterek, "TÜSİAD olarak başsağlığı mesajımızın sadece bir mesajla yetinmeyip, Ankara'da özellikle parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerimizle bir görüş alışverişi yapmayı planladık. Bugün HDP, CHP'den sonra sizinle bir aradayız. Acı terör olayında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum" değerlendirmesinde bulundu. .

YORUMLAR (2)

muhammed

Numan kurtulmuş tc de yaşamıyor herhalde,ya da gündemi takip edemiyor.Erdoğan hergün benim gibi düşünmeyenin özgürlükleri kısıtlansın,terörist diye ilan edilsin diye bağırıyor,başbakanı,bakanları takmıyor ve her gün türkiye yi bir korku cumhuriyetine daha da yakınlaştırıyor,koltuğunu sağlamlaştırmak istiyor,ülke elden gidiyor umurunda değil,yeter ki sarayı daha da geniş olsun diyor,tüm dünya türkiyedeki bu otoriterliği görüyor ama sanki herşey güllük gülistanlıkmış gibi numan bey açıklama yapıyor.Eğer erdoana rağmen reform yapabiliyorsanız yapın sıkıyorsa,havada su dövmen gibi bir şey..

Semsi

Ne reformu acaba.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş