DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Refah Sınır Kapısı 2 günlüğüne açıldı

Gazze'nin dünyaya açılan tek kapısı durumundaki Refah Sınır Kapısı, Mısır tarafında bekleyenler için 2 günlüğüne 'tek yönlü' olarak açıldı.

7 Yıl Önce
2015-05-26 16:09:29

Gazze Sınır Kapıları İdaresi Müdürü Mahir Ebu Subha, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah saatlerinden itibaren Mısır tarafından Gazze'ye onlarca kişinin geçtiğini belirtti.

"BEKLEYENLERİN SAYISI 15 BİNİ GEÇTİ"

Refah Sınır Kapısı'nın kapalı tutulmasının Gazze'de yaşanan krizi daha da arttırdığını kaydeden Ebu Subha, Mısır yönetimine "kapıyı sürekli açık tutma" çağrısında bulundu. Ebu Subha, "Gazze'nin dünyaya açılan tek kapısı 86 günden bu yana kapalı tutuluyor. İnsani durumlar nedeniyle sınırdan geçmek için bekleyenlerin sayısı 15 bini geçti. Bunlardan 3 bini hasta, 2 binden fazlası ise öğrenci. Yarısı da hayati tehlikesi bulunan kanser hastalarından oluşuyor" dedi.

2 GÜNLÜĞÜNE AÇILDI

Kahire yönetimi, Refah Sınır Kapısı'nı Mısır tarafında bulunan ve Gazze'ye geçmek için bekleyenler için tek yönlü olarak salı ve çarşamba günü açacağını açıklamıştı. İsrail ablukası nedeniyle Gazze'nin dünyaya açılan tek kapısı durumundaki Refah Sınır Kapısı, Mısır'da demokratik yollarla seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin askeri darbeyle görevinden uzaklaştırıldığı Temmuz 2013'ten beri sadece insani durumlar dışında genelde kapalı tutuluyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

selahattin karakılıç

din hakkında konuşan şer i delille konuşsun....islam dini basite alınıp akla göre şekillendirilemez, akıllar islama göre şekillenir yoksa müslümanlar içerisinde bulunmuş olduğu fikri kaostan kurtulamazlar.basit bir şey sadece şer i bir delil istedik....

Görüş Bildir Bizimle Paylaş