Rami Hamdullah

Rami Hamdullah

Filistinli akademisyen ve siyasetçi Rami Hamdullah. Rami Hamdullah kimdir? İşte Rami Hamdullah'ın biyografisi

Rami Hamdullah; 10 Ağustos 1958 tarihinde Kuzey Batı Şeria'da, Anabta'da dünyaya geldi. 1980 yılında Ürdün Üniversitesi'nden mezun oldu ve 1982 yılında Manchester Üniversitesi'nde yüksek lisans aldı. Hamdallah 1988 yılında Lancaster Üniversitesi'nde dilbilim alanında doktora yaptı.

2 Haziran 2013 tarihinde, Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas tarafından eski başbakan Selam Feyyad'ın yerine yeni başbakan olarak atandı.. Hamas tarafından tanınmayan El Fetih üyesi Rami Hamdallah, başbakanlığı görevi sırasında, yardımcısız çalışmayı ya da yanında çalışacak kişilerin sınırlı yetkilerinin olması şartını koydu. Bu isteği kabul edilmediği için 26 Haziran tarihinde istifa etti ve istifası Mahmud Abbas tarafından kabul edildi. Gençliği ve eğitimi

Hamdallah, Batı Şeria'daki El-Nacah Üniversitesi'nde profesör olarak 1998 yılında üniversite başkanı olmadan önce İngilizce öğretmenliği yaptı. 2002 yılından beri Filistin Merkez Seçim Komisyonu Genel Sekreteri olarak görev yaptı ve 2011 yılında Komisyonun başkan yardımcısı oldu.