DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ramazan davulcuları 2 gün yok

20 ve 21 Haziran'da gerçekleşecek olan LYS'nin son oturumları için Çorum'da ramazan davulcuları iki gün boyunca susacak.

20.06.2015 10:12:12

Çorum'da ramazan davulcuları, hafta sonu yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) girecek adayların rahatsız olmamaları için bugün ve yarın sahurda davul çalmayacak. Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, yaptığı açıklamada, ramazan boyunca Çorum halkını sahura kaldıracak ramazan davulcularının, yarın ve pazar günü yapılacak LYS-2 ve LYS-3 oturumları öncesi davul çalmayacaklarını söyledi.

Ülkenin geleceği gençler için LYS sınavının önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Candan, "Çorum Belediyesi olarak geçtiğimiz hafta yapılan sınavda da sınava girenlerin rahatsız olmaması için okulların civarındaki tüm altyapı ve üstyapı çalışmalarımızı durdurmuştuk. LYS'nin yarın ve pazar günü yapılacak oturumları öncesi de ramazan davulcularının sahurda davul çalmamasını sağlayacağız. Belki de hayatlarının dönüm noktası olacak bu sınava girecek adayların gürültüden uzak, rahat uyku çekmeleri için bugün ve yarın gece sahurda davul çalmayacak" değerlendirmesinde bulundu. Candan, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hasan

Yarın oradayız Allahın izni ile tek çare Mhpdir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş