DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı

17.07.2015 08:38:45
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bayram namazını Taceddin Sultan Camisi'nde kıldı.

Destici, namazın ardından partisinin kurucusu ve eski genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Taceddin Dergahı'ndaki kabrini ziyaret etti.

Yazıcoğlu'nun kabri başında Kur'an-ı Kerim okuyup ve dua eden daha sonra vatandaşlarla bayramlaşan Destici, bayramını kutlayan bir çocuğa harçlık verdi.

Destici daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İslam dünyasının, Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Bayramın Müslümanların birliğine, beraberliğine ve huzuruna vesile olmasına inandığını belirten Destici, dünyanın pek çok ülkesinde, Müslümanların zulüm ve baskı altında olduğunu, kan ve gözyaşı içinde bulunduğunu söyledi.

Destici, Müslümanların arasına da nifak sokularak birbirlerini öldürmelerine neden olduğunu ifade ederek, başta Suriye ve Irak olmak üzere bunu gördüklerini bildirdi. Destici, "Bu bayram, bunların son bulmasına vesile olur diye ümit ediyorum" dedi.

Doğu Türkistan, Bosna, Myanmar ve Filistin'deki Müslümanların bayramı belki de daha çok hak ettiğini belirten Destici, "İnşallah önümüzdeki bayramlara acı ve gözyaşı olmadan, kan olmadan, barış ve huzur içinde, kendi bulundukları coğrafyada özgür bir şekilde girmeyi Rabbim onlara nasip eder diye ümit ediyorum ve bütün duamızı da onlar için gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

Türkiye'nin de mutluluk ve huzurunu arzu ettiğini vurgulayan Destici, Türkiye'de bir de trafik terörü bulunduğunu söyledi.

Hemen her gün ölümlü trafik kazası haberleriyle karşılaştıklarını anlatan Destici, büyük kayıplar verildiğini anlattı.

Destici, Avrupa başta olmak üzere dünyada ölümlü trafik kazaları azalırken Türkiye'de niye arttığını anlamadığını dile getirerek, bu kazaların da son bulmasını istediklerini bildirdi.

Destici, sürücüleri, emniyet mensuplarını, karayolları mensuplarını dikkatli davranmaya ve kazaları önleyici tedbirler almaya davet ettiklerini kaydetti.

"Seçim öncesi gergin olan siyasi atmosferin de bayağı rahatladığını" ifade eden Destici, bayramın, bu atmosferin daha samimi, barışçıl bir ortamda artarak devam etmesine vesile olmasını diledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş