Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı

16.07.2015 13:30:35
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Bayramın sevincini, coşkusunu içimizde hissederek onun muştusunu gönüllerden gönüllere, evlerden evlere, ülkelerden ülkelere taşıyalım" değerlendirmesinde bulundu.

Yalçın, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, ramazan ayının Müslümanlara sabrı, nimete şükrü, yanı başımızdakini fark etmeyi ve paylaşmayı öğrettiğini belirtti.

Ramazan Bayramı'nın toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günler olduğunu ifade eden Yalçın, şunları kaydetti:

"Bu bayramda büyüklerimizi, annemizi, babamızı, yakınlarımızı, komşularımız ve dostlarımızı ziyaret edelim. Dargınlıklara son verelim. Bayramın sevincini, coşkusunu içimizde hissederek onun muştusunu gönüllerden gönüllere, evlerden evlere, ülkelerden ülkelere taşıyalım. Başta Suriye, Irak, Gazze, Arakan, Doğu Türkistan, Bangladeş, Somali olmak üzere zorda ve darda olan bütün kardeşlerimize dua edelim. Yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımızı aydınlatalım. Merhamet kuraklığı çeken insanlığın merhameti yeniden kuşanması için tutuşturulmuş bir rahmet meşalesi olan Bayramın kıymetini bilelim, hak-hukuk tanımayan zulüm ve haksızlıkları yeryüzüne yaygınlaştırmaya çalışanlara karşı birlik olalım, dik duralım. Hakk'ın yanında yer alalım, mazlumları ezerek muktedir olanlara karşı saflarımızı sıklaştıralım."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

metin

Bankaya gitmeden nsl kiredi alabilir