Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı

16.07.2015 12:59:19
Adana Valisi Mustafa Büyük, Ramazan Bayramı dolayısıyla Adana Garnizon Şehitliği'ni ziyaret etti.

Vali Büyük, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin ile şehitliğe yaptıkları ziyarette İl Müftüsü Arif Gökce dua etti, Kur'an-ı Kerim okundu.

Şehit mezarlarına karanfil bırakan Vali Büyük ve beraberindekiler, yakınlarını teselli etti. Şehit yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyen Büyük, ailelerle sohbet etti.

- "Burası oğlumun evi"

Şehitlikte kimi şehit ailelerinin ise acılarını ilk günkü gibi yaşadıkları görüldü.

Tunceli'de 1995'te oğulları Yusuf Eroğlu'nu şehit veren anne Sultan ve baba Mehmet Eroğlu da çocuklarının mezarlarını ziyaret etti.

Ziyarette duygusal anlar yaşayan çift, gözyaşlarını tutamadı.

Anne Sultan Eroğlu, oğlunun şehit olmasının ardından bayram-düğün gibi duyguları yaşamadıklarını söyledi.

Eroğlu, şunları kaydetti:

"Her şeyimiz bitti bizim. Bayramımız yok, düğünümüz yok, hiçbir şeyimiz yok. Her zaman böyle üzüntülüyüz. Her zaman bu kara taşlara mahkum olduk. Hep böyle bayramlarımız. Her bayram böyle geçiyor. Gelip kara taşları görüyoruz. Seviyoruz, gidiyoruz. Başka bir şey yok. Her bayram geliyoruz. Evimiz burası, oğlumun evi. Ama oğlum küsmüş, bizi kabul etmiyor kapısını açmıyor. Böyle dışarıda bekliyoruz. Küsmüş bize, kuzum küsmüş. Hiç kimsesi yok gelip 'baba' deyip ziyaret edecek."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SAMİR

vahşiler kazanır, insanlık kaybeder' ..diyor.. HAH. ALLAH AŞKINA TUNUS'TAN SERBEST BIRAKILAN, KATİL VE HÜKÜMLÜLER, TÖVBE İÇİN Mİ GÖNDERİLDİ PARALI ASKER OLARAK SURİYEYE.. BU MU DEVRİM ? HALK DEVRİMİ ? .. SUUDİ MAHPUSLARINI BOŞALTIP TA GÖNDERDİLER CİHADA ! BU MUDUR CİHAT?.. 82 ÜLKEDEN TOPLANAN YAĞMACI ,İŞSİZ IŞİDCİ-NUSRACİ-ELKAİDE Mİ DEVRİM YAPACAK YABANCI BİR ÜLKEDE.. allahın izniyle sonunda İNSANLIK KAZANIR.