Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor

17.07.2015 16:40:38
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve Antalya Milletvekili Lütfi Elvan, CHP ile gelecek hafta görüşmelerin başlayacağını belirterek, "Amacımız bu ülkeyi hükümetsiz bırakmamak, bir an evvel hükümet temin etmek ancak bir anlaşma sağlanamadığı takdirde tek bir seçenek kalıyor, o da erken seçime gitmek" dedi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla AK Parti Antalya İl Teşkilatı tarafından parti binasında bayramlaşma töreni düzenlendi.

Eşi Zeliha Elvan ile törene katılan Elvan, burada yaptığı konuşmada, birlik beraberliğin pekiştiği, dayanışmanın ön plana çıktığı, iftar ve sahur programlarıyla ramazan ayının geride bırakıldığını, tüm Müslüman aleminde Ramazan Bayramı'nın kutlandığını belirtti.

Törene katılanların bayramını kutlayan Elvan, bayramlarda aile, dostluk, akraba kavramlarının daha da güçlendiğini kaydetti.

- Koalisyon çalışmaları

Elvan, 7 Haziran'da yapılan seçimlere değinerek, AK Parti'nin Türkiye'de yine birinci ve güçlü parti olarak seçimden çıktığını ancak milletin bu kez tek başına iktidar imkanı vermediğini vurguladı.

Milletin kararına saygı duyduklarını, Türkiye'nin geleceğinin, partinin geleceğinden daha önemli olduğunu savunan Elvan, ülkenin menfaati doğrultusunda adım attıklarını bildirdi.

Koalisyon çalışmaları için her partiye açık olduklarını anlatan Elvan, "Diğer partiler ise çok değişik koşullar öne sürdüler. Bir kısmı önce 'Koalisyon yapmayacağım', sonra 'Olabilir' dedi. Değişik sesler duyduk, değişik yaklaşımlar ortaya konuldu" diye konuştu.

Koalisyon görüşmelerinde de yer alan Elvan, AK Parti olarak 7 Haziran akşamından bugüne kadar düşünceleri, görüşleri, anlayışları neyse ülke için ne yapılmak isteniyorsa her şeye hazır olduklarını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Türkiye'nin geleceği doğrultusunda çalışmalar yaptığını, koalisyon için siyasi, ekonomik ve hukuk alanında 3 komisyon oluşturduğunu bildiren Elvan, diğer partilerle görüşme yapmadan yoğun şekilde hazırlık yaptıklarını kaydetti.

Davutoğlu'nun CHP, MHP ve HDP genel başkanları ile görüştüğünü hatırlatan Elvan, "CHP, yöntemde farklı düşünmediklerini, detay çalışmaları yapabileceğimizi ifade etti. İki ayrı temas noktası belirlendi. CHP ve AK Parti komisyonları olarak önümüzdeki hafta bir araya geleceğiz. Başta genel konular olmak üzere makrodan mikroya inecek şekilde görüşmelere başlayacağız" diye konuştu.

MHP'ye ziyarette Devlet Bahçeli'nin muhalefette kalmak istedikleri yönünde açıklamada bulunduğunu ancak süreç içinde kendileriyle görüşebileceklerini ifade ettiğini aktaran Lütfi Elvan, HDP'nin ise başından itibaren kendileriyle koalisyon kurmayı kabul etmediğini ancak yine bu parti ile de görüşme yapıldığını bildirdi.

AK Parti'nin ülkenin geleceğine yönelik adımlar attığını vurgulayan ve teşkilat üyelerinin yarın seçim olacakmış gibi hazır olmalarını isteyen Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnşallah önümüzdeki hafta CHP ile görüşmelere başlayacağız. Amacımız bu ülkeyi hükümetsiz bırakmamak, bir an evvel hükümet temin etmek ancak bir anlaşma sağlanamadığı takdirde tek bir seçenek kalıyor, o da erken seçime gitmek. Başka alternatifimiz yok. AK Parti olarak bu ülke için, millet için, geleceğimiz için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Sonuna kadar çalışmalarımızı yürüteceğiz. Ülkemizin hükümetsiz kalmaması yönünde ne gerekiyorsa yapacağız ancak bir anlaşma sağlanamaması halinde başka alternatifimiz kalmıyor. Erken seçime gitmek zorunda kalabiliriz."

- "Kazanımlardan taviz verilmeyecek"

AK Parti'nin Türkiye'ye son 13 yılda çok şeyler kazandırdığına işaret eden Elvan, 13 yıl önce kimsenin ağzına alıp konuşamadığı konuların bugün çözüme kavuştuğunu belirtti.

Türkiye'nin bugün AK Parti sayesinde güçlü hale geldiğinin altını çizen Elvan, "Türkiye'nin büyümesinden, güçlenmesinden hiçbir şekilde taviz vermek istemiyoruz. 13 yılda elde ettiği kazanımlardan hiçbir şekilde geri adım atma girişiminde bulunmayacağımızı ve taviz vermeyeceğimizi ifade etmek istiyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Elvan ile beraberindekiler, vatandaşlarla bayramlaştı.

Elvan, Aksu ilçesinde yaşayan 97 yaşındaki AK Parti'li en yaşlı üye Gülsüm Aydilek ile Etiler Mahallesi'nde yaşamını yatağa bağlı sürdüren 83 yaşındaki Fikri Kut'u da ziyaret etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mb07

Sünnilere karşı önyargı yok, karalama ve iftira var. Sünni müslümanlar kendileri gibi sapık ve azgın kimseler olmadıklarını bildiklerinden çekememezlikle karşı karşıyalar. Onlar temizlikten, iyilikten, namustan hoşlanmazlar. Onlar pislikten hoşlanırlar. Zayıfları horlar, dışlar ve ezerler. Güçlü ve zenginleri sever, onlara tapar, onların sözlerinden çıkmazlar.