DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

PYD, Kürtlere ateş açtı

PYD, Kamışlı'da keyfi alıkoymalara karşı gösteri yapan Kürtlere silahlı saldırıda bulundu.

5 Yıl Önce
2016-12-02 19:47:19

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; 

PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD, Suriye'nin Haseke iline bağlı Kamışlı kentinde örgütün keyfi alıkoymalarına karşı gösteri düzenleyen Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) sempatizanlarına silahlı saldırı düzenledi. 

GÖSTERİCİLERİN ÜZERİNE ATEŞ AÇTILAR

Kamışlı'daki saldırıya ilişkin AA muhabirine konuşan ENKS Erbil Temsilcisi Halid Ali, "PYD tarafından alıkonulan ENKS üst düzey yöneticilerinin serbest bırakılması için halk, gösteri düzenledi. Ancak PYD'nin güçleri göstericilere silahlı saldırı düzenledi." dedi.

Saldırı sonucu birçok kişinin yaralandığını dile getiren Ali, silahlı güçlerin birçok göstericiyi de alıkoyduğunu söyledi.

PARTİ ÜYELERİNİ DARBETTİLER

Bu saldırı ile yetinmeyen silahlı güçlerin ENKS çatısı altında yer alan Suriye Kürdistan Demokrat Partisi (S-KDP) ve Suriye Kürt Birlik Partisinin (Yekiti) ofislerini de bastığını aktaran Ali, oradaki parti üyelerinin de darbedildiğini aktardı.

Suriye'nin kuzeyindeki bölgeleri elinde tutan PYD, kendisine rakip gördüğü ENKS'nin birçok üst düzey yetkilisi ve üyelerini kendi zindanlarında tutuyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Cevdet

Ankarada maden işçilerinin üzerine biber gazı sıkıp polis jopu yediği zaman 'akp polisi Türkleri jopladı' manşetleri atmayan siz türk medyası konu ypg olunca algı operasyonu yapmaktan geri durmuyorsunuz! Ypg aleyhinde bir haber bulmak için didinen sizler asıl gayenizi gizliyorsunuz. Kürtlerin statü sahibi olmasını istemeyen sizler arap barbarları olan çeteleri ise halk hareketi olarak tanıtıyorsunuz.

mb07

Türkiye, ülke içinde ve dışındaki kürtlere ve sünnilere dost olduğunu, onları uyaran, onları uyandıran ve onlara destek olduğunu, arkalarında, yanlarında ve onlara liderlik ettiğini, her zaman gösteren bir ülke olmalı. Ve, bu işe hemen başlamalı ve hep devamlı olmalı. Artık şu sınırları unutun, ülke dışını içinden farklı görmeyin. Sınır diye birşey yok, onlar sadece kafada. Sadece yapabilecekleriniz var, yapabilecekseniz yapın o kadar. Pkk ve şiiler Irak ve Suriyeyi ele geçirdikten sonra artık bütün umutlar tükenmiş demektir. O zaman, hadi çık buradan, diyecekler bize.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş