SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN
Putin: Yerli silahları Suriye'de test ederek deneyim kazandık

Putin: Yerli silahları Suriye'de test ederek deneyim kazandık

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus savunma sanayisinin ürettiği yeni silahları Suriye’de kullanarak deneyim elde ettiklerini söyledi.

Putin: Yerli silahları Suriye'de test ederek deneyim kazandık
9.4.2020 21:14:24

Putin, yabancı devletlerle askeri-teknik iş birliği komisyonu toplantısında yaptığı konuşmada, savunma sanayilerinin geçen yıla ait çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Askeri-teknik iş birliği alanında uluslararası rekabetin çok güçlü olduğuna dikkati çeken Putin, geçen yıl rakiplerin baskısına ve zor koşullara rağmen Rusya'nın başarılı olduğunu belirtti.

Bu alanda 2019 için belirlenen hedeflerin yüzde 2 üstüne çıktıklarını vurgulayan Putin, “Yurt dışına değeri toplam 15 milyar doların üstünde askeri ekipman sevk ettik. Sipariş portföyümüz bugün 55 milyar dolardan fazla. Yaklaşık 100 ülke ile iş birliğimiz söz konusu.” dedi.

Afrika'ya 1 milyar dolarlık silah satış kontratı imzalandı

Geçen yıl yapılan Rusya-Afrika Zirvesi'nin askeri-teknik iş birliğine ivme kazandırdığına işaret eden Putin, Afrika ülkeleri ile askeri-teknik alanında yaklaşık 1 milyar dolarlık kontrat imzaladıklarını söyledi.

Rusya'nın yeni silahlarını Suriye'de test ettiğini de belirten Putin, "Suriye'de yerli silahların kullanımında deneyim elde ettik. Suriye'de parlak bir şekilde kendini gösteren yerli silahların savaş esnasında kullanımında elde edilen başarılı deneyim lehimize oynuyor. Etkinliği, keskinliği, güvenilirliği ve yeteneği küresel silah pazarındaki talebi belirleyen niteliklerdir. Rus askeri teçhizatının rekabet gücünün ve talebinin devam edeceğinden eminim.” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  ercan arıkan / 12.4.2020 14:18:50
  PUTİN EFENDİ SİZİN YAPTIĞINIZ VE ÖVÜNDÜĞÜNÜZ 25 30 MİLYON DOLARLIK SİLAHLARINIZI BİR MİLYON DOLARLIK SİHALARLA KEKLİK GİBİ VURDUK YENİ SİLAHLAR GÖNDERİN DENEMEK İÇİN BİZDE SENİN GÖNDERDİĞİN SİLAHLARIN ÜSTÜNDE BİZDE KENDİ YERLİ SİLAHLARIMIZI DENİYORUZ YANİ SENİN ANLAYACAĞIN SEN VE SİLAHLARIN BİZİM İÇİN KOBAY DURUMUNDA SAYIN PUTİN EN SON HANGİ SİLAHI YAPTIYSAN ONU GÖNDER ONUDA VURALIMSEN ADAMIN DİBİSİN PUTİN AFERİM SANA AMA ŞUNU UNUTMA RUS SİLAH SANAYİİ OKKALI BİR TOKAT YEDİ KARİZMA ÇİZİLDİ BU SANA İYİ BİR DERS OLMUŞTUR
  / 10.4.2020 08:07:28
  Peki kime karşı Sayın Putin?Evet söyleyelim kendisini ülkenin tek egemeni verisi gibi giren bencil bir adama karşı ülkesini kurtarmak teşebbüsünde bulunan insanlara,cocuklara,sivillere,kadınlara,,yaşlılara,hastalara karşı.Peki sevgili Rus halkına soruyoruz sizde de böyle bir cani,egoist biri olsa sizde vatanıniz için harekete gecmezmiydiniz?Elinize silah alıp böyle bir asalagi indirmek istemez miydiniz?
  Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR