SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Putin: Suriye savaşı yeni silahları denemek için bulunmaz fırsat

Putin: Suriye savaşı yeni silahları denemek için bulunmaz fırsat

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'deki operasyonların Rus silahlı kuvvetleri için benzersiz bir deneyim olduğunu ifade etti.

Putin: Suriye savaşı yeni silahları denemek için bulunmaz fırsat
8.6.2018 10:49:48

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin Suriye Savaşı'na müdahalesini, Rus Ordusu'nun savaş kabiliyetini geliştirmek ve yeni silahları denemek için "paha biçilemez bir fırsat" diye nitelendirdi.

Rusya televizyon ve radyolarda ortak yayınlanan "Direkt Hat" programında konuşan Putin, "Savaş meydanında silahlı güçlerimizi kullanmak eşsiz bir deneyim, silahlı güçlerimizi geliştirmek için eşsiz bir araçtı. Hiçbir tatbikat çatışma koşullarında güç kullanımıyla kıyaslanamaz " diye kaydetti.

Kırım Haber Ajansı'nın haberine göre Putin ayrıca "Kâğıt üzerinde yeni silahlara sahip olmak bir şey, ancak gerçekte nasıl çalıştıklarını görmek çok başka bir şey. Subaylarımız ve generallerimiz çağdaş silahlı çatışmanın ne demek olduğunu anlamaya başladılar" dedi.

Programda Suriye'deki Rus güçlerinin sadece görevleri bittiğinde ülkeden ayrılacağını söyleyen Putin, "Askerlerimiz dünyanın bu kritik önemdeki bölgesinde Rus çıkarlarını güven altına almak için orada" ifadeleri kullandı.

RUSYA 200'DEN FAZLA SİLAHI DENEDİ

Rus yetkililer Moskova'nın Suriye Savaşı'na müdahil olduğu 2015'ten bu yana 200'den fazla silahı denediklerini açıklamıştı.

Suriyeli insan hakları örgütleri Rus Ordusu'nu, okullar, hastaneler ve meskûn mahalleri hedef alan hava saldırılarında 1,761'i çocuk, 6100 sivili öldürmekle suçluyor. Moskova'nın ise, hava saldırılarının sivil ölümlerine neden olduğu suçlamalarını reddediyor.


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  müslim / 8.6.2018 14:50:34
  cehennemin dibide sizin için eşsiz bir deneyim olacak. ila cehennema zumera.
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR