Putin, Ruhani ile camide görüşecek

Rus lider Putin, İran lideri Ruhani ile ŞİÖ toplantısı kapsamında Ufa'daki İhlas Camii'nde görüşecek.

09.07.2015 13:24:25

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ŞİÖ ve BRICS örgütleri zirve toplantısı çerçevesinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile Ufa'daki İhlas camiinde görüşeceği bildirildi. Böylece Putin ilk kez bir devlet başkanı ile camide görüşecek.

"Ufa ve Başkurdistan Haberleri" isimli internet sitesinin Rusya Müslümanları Dini İdaresi basın servisini kaynak göstererek yayınladığı habere göre iki lider camide bir araya gelecek. Rusya Devlet Başkanı basın sekreteri Dmitriy Peskov da görüşmeyi doğruladı.

İki devlet başkanları görüşmesinin camilerinde gerçekleşeceğini İhlas camii imam hatibi Muhammed Gallyamov da “Mayıs ayında İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Mehdi Sanai ile bir toplantı yapmıştık. Büyükelçi İran Cumhurbaşkanının bizim camiyi ziyaret edeceğini bildirmişti” dedi.

Ufa zirvesinde İran'ın ŞİÖ'ye üyeliği de gündeme gelecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yalçın tan

Ülkemizde kırka yakın değişik kökenli vatandaşımız var. Anadolu'yu Hristiyanlaştırmak görevini üstlenmiş olan ve çok sinsi çalışan Batılı Haçlı odakları ve silah satıcıları türlü görüntüler ve türlü yöntemlerle Kürt kökenlilerden başka hiçbirini devlete karşı kışkırtamıyorlar. Batılılar 1090 yılından itibaren Anadolu'ya TÜRKİYA demeye başladılar. Biz Türklerden önce Anadolu'daydık diyenlere bakarak bu ülkeye ne ERMENİYA ne de KÜRDİYA demediler.Kürt soylu kardeşlerimize anımsatalım:Ne Anadolu'yu Haçlı ülkesi yapmak isteyenlerin ne de silah üretici ve satıcılarının tuzaklarına düşmeyin.