DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Putin'in icraatlarını onaylayan gençlerin oranında sert düşüş var

Yuri Levada kamuoyu araştırmaları şirketinin araştırmasına göre, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in icraatlarını onaylayan gençlerin oranı bir yılda yüzde 18 azaldı.

8 Ay Önce
2021-02-07 10:29:05

Rusya'da yapılan bir anket, genç nüfus arasında Putin'e olan desteğin giderek azaldığını gösterdi. Yuri Levada kamuoyu araştırmaları şirketinin araştırmasına göre, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in icraatlarını onaylayan gençlerin oranı bir yılda yüzde 18 azaldı.

Ankete göre, Rusya'da 18-24 yaş grubundakilerin yüzde 46'sı Putin'in icraatlarını onaylamıyor. Geçen senenin ocak ayında ise bu oran yüzde 30 seviyesindeydi.

Putin'in icraatlarını onaylayan gençlerin oranı ise yüzde 69'dan yüzde 51'e geriledi. 2018'de gençlerin yüzde 80'i bu cevabı vermişti.

Yine Levada anketime göre, Rusya nüfusunun genelinde ise Putin'in icraatlarını onayladığını belirten kişilerin oranı geçen seneden bu yana yüzde 68'den yüzde 64'e geriledi.

Putin'e güvendiğini belirten Rusya vatandaşlarının oranı da geçen ekim ayından bu yana yüzde 34'den yüzde 29'a düştü.

Ankete göre, Rusya'nın bugün doğru yolda olduğunu düşünen Rusya vatandaşlarının oranı yüzde 49. Halkın yüzde 40'ı ise aksi fikirde olduğunu belitiyor.

Kaynak:Türkrus

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş