DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Putin, Çin'de bir reklam afişine ilham oldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in G20 zirvesinde Çin lideri Şi Cinping'e ünlü Rus dondurması 'plombir'ı hediye etmesi Çin'de bir pazarlama taktiği olarak kullanılmaya başladı.

6 Yıl Önce
2016-09-15 13:11:30

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafta, üzerinde ‘Putin'in getirdiği dondurma' yazan bir dondurma kamyonu görülüyor. Sputnik'in haberine göre, fotoğrafı paylaşan Komsomolskaya Pravda gazetesi muhabiri Dmitriy Smirnov, "Kurnaz Çinliler anında G20 üzerinden iş yapmaya başladı" ifadelerini kullandı.

Putin, Çin'de düzenlenen G20 zirvesi kapsamında bir araya geldiği Çin lideri Şi Cinping'e hediye olarak "plombir" dondurması götürüp "Söz verdiğim gibi dondurmanızı getirdim" demişti.

Bu jest, Vladivostok'ta bulunan bir Çinli iş adamının, Putin'e, gümrük görevlilerinin Rus dondurmasının Çin'e girmesine izin verilmemesini şikayet etmesini izlemişti. Putin iş adamına Çin'e ilk gidişinde Şi'ye dondurma götürme sözü vermişti.

“PLOMBİR”

Sovyet devrinden bugüne popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen "Plombir" kelime olarak Fransa'nın 18. yüzyıl sonundan beri dondurulmuş tatlılar ve dondurmalarıyla meşhur şehri "Plombières"in telaffuzu. Oradan Rusya'ya gelen dondurma, yıllarca GOST Sovyet ve şimdi de Rusya standart kurumu tarafından titizlikle denetlenen formulü ile son derece popüler. Daha çok küçük bir su bardağını andıran külahında ya da tahta çubuğun üstünde satılan dondurma genelde sade veya vanilyalı oluyor. Rusya'ya yolu düşüp de son derece mütevazı görünüşlü bu dondurmadan yiyip beğenmeyen zor bulunuyor. Dondurmanın en önemli özelliği yağ oranının yüzde 12-20 arası, şeker oranının yüzde 14 civarında olması.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş